Do branky to pak začalo padat nejlepšímu střelci domácích. Marek Houzar navýšil svůj účet v utkání až na pět gólů a vrátil svůj tým do hry o body. Ta měla nakonec neveselý konec, když lídr rozhodl v 90. minutě o výhře 8:7. Střelecký počin, který se některému z hráčů neratovické dvanáctky povedl poprvé v sezoně, se sice bodové odměny nedočkal, v rubrice Kanonýr Deníku ale za uplynulý víkend ale rozhodně zaujal.

Co říkal na utkání samotný Marek, můžete zjistit přehráním videa nahoře!

„Zápas se Markovi opravdu povedl a ukázal nám to nejen vstřelenými góly,“ pochválil hlavní střeleckou zbraň své jedenáctky trenér Jakub Svoboda. Ofenzivní hráč byl podle něj odměněn za svůj celkový přístup k fotbalu. „Marek je velký dříč, nejen v zápasech, ale i na trénincích. Nevypustí jediný souboj, popere se o každý balon. V zápasech nastupuje na pozicích krajního a středního záložníka nebo útočníka. Ze svých postů se pravidelně dostává do šancí a většinu z nich dokáže proměnit. Mezi jeho přednosti určitě patří velká rychlost, skvělá práce s míčem a agresivita v soubojích,“ přiblížil talentovaného borečka.

Okresní přebor: Sokol Libiš B (v modrém) - Sokol Tišice (2:3 np)
OP: Boj o čelo zrušil liják, třígólový finiš Vraňan, v Kostelci počítali zraněné

Postupné zlepšování ovšem Jakub Svoboda, který je hlavním trenérem družstva teprve od začátku dubna, spatřuje také u ostatních. „Kluci na sobě chtějí pracovat a nadále se zlepšovat individuálně i jako tým, na čemž společně pracujeme. Všechny zápasy, které jsme zatím odehráli kluci odmakali naplno a musím je pochválit za jejich přístup. S každým dalším zápasem se herně posouváme a zlepšujeme,“ věří kouč ve vylepšení šestnáctibodového zisku, který znamená průběžnou desátou příčku z třinácti. Pět kol do konce soutěže ještě dává dostatek prostoru k vylepšení.

Ostatně zápas s nejlepším týmem skupiny byl jasným důkazem, že se Neratovičtí při soustředěném výkonu mohou měřit s kýmkoli. „Bohužel po smolném gólu v poslední minutě si body odvezl soupeř. Každopádně musím celý tým pochválit za předvedený týmový výkon a za vůli zápas otočit a zvítězit. V zápase jsme mohli vidět skvělé individuální výkony jednotlivých hráčů,“ hodnotil neratovický kouč, jehož tým se v utkání až neskutečně zvedl.

I. B třída: TJ Byšice (žlutomodré dresy) - FK Kralupy 1901 (1:4)
Lídr si poradil i bez jarního střelce, trenér Byšic bral hororový úvod na sebe

„Zpočátku jsme si nedokázali poradit s rychlou a kvalitní hrou soupeře. Hráli jsme neorganizovaně především v obranné fázi a nedali jsme do úvodu zápasu veškeré nasazení. Tyto věci jsme si řekli v první přestávce a hned ve druhé třetině jsme je začali plnit. Podařilo se nám vstřelit rychlou branku, která nás nakopla k dalším brankovým příležitostem,“ okomentoval Jakub Svoboda proměnu vedoucí k vyrovnání na 6:6 během druhé třetiny…