Libišská základní jedenáctka v divizním utkání skupiny B, která v sobotním dopoledni vyběhla na trávník pražského Meteoru, nebyla zdravotně úplně v pořádku. „Kdyby se hrálo ve čtvrtek, asi bychom kompletní tým nedali vůbec dohromady," povzdechl si manažer hostů Jiří Kabyl.

Jedenáctka statečných bojovníků však začala skvěle. V 16. minutě, po dlouhém centru do pokutového území, si naběhl na míč Dušek a přízemní střelou k tyči pokořil Wintera. Libiš v úvodních minutách umně eliminovala útočné akce Meteoru a sama vyrážela do rychlých brejků.

V 25. minutě se míč v pokutovém území otřel o ruku Baratynského. Hlavní Dědek, ač byl u akce velmi blízko, nejprve nereagoval a pokutový kop nařídil teprve po signálu od asistenta Šoba. Domácí kapitán Fíček tak dostal šanci na vyrovnání.

Závěr poločasu patřil hostům, kteří ovšem dvě dobré příležitosti nevyužili. Nejprve nebyl úspěšný Baratynskyy a vzápětí míč poskakoval v dobrém postavení v pokutovém území, ale hosté šanci nevyužili.

Po přestávce Libiš přežila nebezpečný závar před svou brankou a o deset minut později udeřila sama. Honcharenko se dostal k míči ještě před pokutovým územím a přízemní střelou k tyči překvapil Wintera.

O výsledku rozhodl Meteor v poslední čtvrthodince po dvou úspěšně zahraných standardních situacích. Obě předcházely přesné centry do pokutového území a domácí důraz v osobních soubojích.

„Zápas jsme si prohráli sami, protože jsme nedokázali ubránit dvě soupeřovy standardky," řekl po zápase libišský manažer Jiří Kabyl. „Mrzí mě, že oslabená parta těch, co byli na hřišti, si nesáhla aspoň na bod, který by za dané situace byl velkým úspěchem."

Domácí kouč Karel Jeřábek: „Vzhledem k tomu, že jsme dvakrát dotahovali vedení soupeře, jsem s výhrou velmi spokojený. Přinesla nám definitivní jistotu záchrany, proto můžeme ve zbývajících utkáních hrát v klidu."
Neratovice udolaly v zápase průměrné úrovně třetí celek divizní skupiny B

TĚSNOU VÝHRU PEČETIL REJMAN

V utkání divizní skupiny B, v němž na neratovickém stadionu hostovalo dosud třetí Kladno, šlo o souboj právě o třetí příčku tabulky. Úvodní minuty prvního poločasu probíhaly v naprostém poklidu, ovšem se značným počtem chyb na obou stranách. V útočných akcích sice víc hrozili hosté, kterým však v zakončení chyběl větší důraz. Dlužno podotknout, že do vyložené šance se Kladenští nedostali v celém průběhu zápasu ani jednou.

„Soupeř nás udolal nakopávanými míči," přiznal po zápase kladenský kouč Ivan Pihávek. „Chyběl nám důraz v soubojích v soupeřově pokutovém území, proto jsme se nedostávali do šancí."

Po změně stran zahájili domácí větší aktivitou. V 52. minutě se vyznamenal kladenský gólman Tesař, když vytáhl parádní zákrok proti z bezprostřední blízkosti zakončujícímu Pajkrtovi.

O dvě minuty později se však domácí dočkali. Ofenzívní obránce Vorasický odcentroval z pravé strany. Odražený míč se dostal k neobsazenému Rejmanovi, který pohotově otevřel skóre.

S přibývajícími minutami se Kladno stále víc tlačilo do ofenzívy, do níž se zapojil i Tesař, nicméně Neratovice si cenné vítězství pohlídaly. „Je to pro nás velmi důležitá výhra," ocenil jednobrankový úspěch (ovšem za tři body) domácí kouč Jan Studený. „Znovu jsme se rozjížděli pomaleji, přečkali jsme optickou převahu soupeře, ale Kladno, které bylo na míči lepší, jsme do šance nepustili. Po změně stran to už bylo z naší strany lepší a po vedoucím gólu jsme zápas dokončili ve vítězném stylu."

Trenér Kladna Ivan Pihávek uznal, že tentokrát jeho svěřenci neměli moc šancí. „Neměli jsme patřičný drajv, chyběla nám mezihra ve středu pole. Z domácího týmu se mi líbil především Kozák."

Karel Horňák