Stačily dva rychlé zásahy po sobě a fotbalisté Ovčár vyhráli v krajském přeboru i šestý zápas v řadě. Ve středeční dohrávce 12. kola dvěma góly z úvodu druhého poločasu porazili Beroun.

Hrstka přítomných diváků (zápas začínal už ve 14 hodin) byla zvědavá nejen na šestou ovčárskou výhru po sobě, ale také na dvě individuální série. Zatímco brankář Straka bez výraznějších problémů prodloužil svou neprůstřelnost už na čtyři kola, kanonýr Hyka už sedmý zápas v řadě, ve kterém se dokázal gólově prosadit, nepřidal.

Zastoupili ho ovšem jiní. Konkrétně dvojice Voljanskij – Maršner. Druhý z nich se stal mužem utkání, protože první gól připravil a druhý sám vstřelil. Kaňkou z ovčárského pohledu je tak pouze jeho následné zranění, kvůli kterému zápas nedohrál. „Z našeho pohledu škoda, že neodstoupil dříve," uvedl na adresu domácího štírka hostující trenér Roman Hrubeš, který hodnotil výkon svého týmu i přes porážku celkem kladně.

„Prohráli jsme s fotbalovým soupeřem po bojovném výkonu. Domácí byli dvě třetiny zápasu lepší. Když dali na 2:0, tak jsme pak byli v určitých fázích lepší, i jsme si vytvořili dvě slibné šance, které jsme neproměnili. Gól jsme dali, bohužel nám ho rozhodčí neuznal pro ofsajd. Rozhodl nástup do druhého poločasu a naše nekoncentrovanost. Tam jsme je nechali dvakrát odcentrovat z levé strany," dodal Roman Hrubeš, mimochodem bývalý ligový rozhodčí.

Jeho domácí protějšek Miroslav Sankot dostal ten nejlepší dárek ke středečním narozeninám, i když výkonem ho mužstvo více zahřálo až po změně stran. „První poločas stál za nic, mimo třech rohů za sebou, které jsme nevyužili, jsme se prakticky k ničemu nedostali, protože hosté dobře bránili," vrátil se trenér Ovčár do nepříliš záživného prvního dějství, které „zdobily" především nepřesnosti na obou stranách.

Po návratu z šaten už domácí udeřili. „Začali jsme náporem a vytvořili si víc šancí. Díky Alešovi, který byl nejlepší na hřišti, jsme dali dva góly. Pak jsme sice hostům přenechali iniciativu, ale zápas nadále kontrolovali," shrnul druhou část Sankot. Jeho družina by vítěznou sérii ráda natáhla také o sobotní další domácí zápas proti Sedlčanům.

OVČÁRY – BEROUN 2:0 (0:0)
Branky: 50. Voljanskij, 52. Maršner. Rozhodčí: Horváth. ŽK: Smetana (B.). Diváci: 50. Ovčáry: Straka – Baloun, Studený, Ondrák, Viskup – Pechar, Mihalík (49. Hašler), Šmidrkal, Maršner (59. Ryba) – Hyka (79. Rubeš), Voljanskij. Beroun: Pettik – Kosnar, Klička, Novák, Smetana – Nguyen, Šíma, Bureš, Rigo – Christov (75. Král), Lundák.