Mladá Boleslav / Doslova tropické počasí panovalo na hřišti 9. Základní školy v Mladé Boleslavi, kde se v pátek uskutečnilo krajské finále celorepublikového turnaje základních škol McDonald´s Cupu.

V kategorii A mladších žáků bylo k vidění obrovské drama až do závěrečného hvizdu posledního zápasu. V něm se v přímém souboji o první místo utkaly celky Kolína a Neratovic. Situace ve skupině byla tak vyrovnaná, že v případě remízy by se smál třetí v řadě – domácí Mladá Boleslav. Dlouho byl stav skutečně nerozhodný, ale Neratovičtí v závěru dramatického duelu dokázali strhnout vítězství v zápase i v celém turnaji na svou stranu. Na hřišti pak byla k vidění radost i slzy zklamání.

Kategorie starších žáků nabídla také mnoho atraktivních zápasů, v nichž nebyla nouze o krásné fotbalové situace. Nasazení a touha po vítězství u všech aktérů bylo enormní. Z výhry a postupu do celorepublikového finále v Jihlavě se nakonec radovali hráči 7. ZŠ v Mladé Boleslavi, kteří tak budou reprezentovat středočeský kraj na zmíněném finále, které je na programu 9. a 10. června na Vysočině.

Kategorie A (mladší)

Výsledky Neratovic: Dymokury 0:1, Mukařov 4:1, Čáslav 0:0, Mladá Boleslav 2:0, Kolín 2:1.

Konečné pořadí: 1. Neratovice, 2. Mladá Boleslav, 3. Kolín, 4. Čáslav, 5. Dymokury, 6. Mukařov. Nejlepší střelec – Onřej Petržilka (Čáslav). Nejlepší brankář – Jan Šťovíček (Neratovice).

Kategorie B (starší)

Výsledky Neratovic: Mladá Boleslav 0:3, Brandýs 0:1, Kouřim 3:1, Kutná Hora 5:2, Lysá 0:0.

Konečné pořadí: 1. Mladá Boleslav, 2. Brandýs nad Labem, 3. Lysá nad Labem, 4. Neratovice, 5. Kouřim, 6. Kutná Hora. Nejlepší střelec - Jaroslav Kostraba (MB). Nejlepší brankář - Josef Šenkeřík (Lysá).