„Ve vyrovnané první půli jsme po brejku vedli. Hosté po přestávce zaslouženě vyrovnali, byli lepší a měli převahu, ale další gól nepřidali. Asi tři minuty před koncem jsme naopak z trestňáku rozhodli a oni už nestačili udělat nic,“ viděl cenné vítězství 2:1 z domácí brány Marek Vojtek a souhlasil, že se pod porážkou hostí zřejmě podepsala absence zkušeného Veltruského a poločasové střídání zraněného Gabča.

Nejvíce branek v utkání už podruhé v řadě nabídl zápas neratovického béčka. To sice minulou třináctku z Botafoga zlepšilo, ale ani sedmička (3:7) inkasovaná doma od druhého Liběchova není nikterak lichotivá.

Pro samotné Botafogo pak zřejmě bude mít sobotní jednobranková výhra ve Všetatech větší váhu než zmíněná domácí kanonáda. V utkání dvou celků z horší poloviny tabulky se Mělničtí ujali vedení a lehkovážným zakončením pak nechali domácí ve hře o body až do úplného závěru. Ani Všetatští ale zrovna neobuli ty správné střelecké kopačky.

Konec jarního tažení některého z týmů sliboval duel v Tišicích. Domácí rezerva odehrála s Velkým Borkem vyrovnaný poločas bez výraznějších šancí na obou stranách. Po přestávce byl hostům vyloučen hráč za urážku rozhodčího. Oslabení ale paradoxně nakoplo k bojovnému výkonu Slávisty, kteří góly Tomáše Krajníka a Kubišty domácí dokonale zaskočili.

V jarním trápení vedle Všetat pokračuje i béčko Záryb, které v důležitém záchranářském souboji doma podlehlo 1:3 Lotosu Neratovice. „Konečně jsme přivezli důležité tři body z venku, i když musím uznat, že soupeř byl v první půli lepší a mlel nás hlava nehlava. Po poločase 1:1 jsme však nastoupili jako vyměnění a kanonýr Gerencsery hattrickem poslal domácí do kolen,“ liboval si po druhé jarní výhře sekretář hostí Pavel Tůma.

Z drtivých porážek v minulém kole se doma rychle oklepal Kostelec a Horní Počaply. Kostelečtí ale měli proti poslední Vysoké (4:0) přece jen snazší úlohu, než Počaply proti tři kola neporaženému sousedovi z tabulky - Mlékojedům (1:0).

„Domácí vstoupili do zápasu aktivně a asi nikdo by se nedivil, kdyby po prvních pěti minutách vedli dva nula. Rozhodující gól v 16. minutě paradoxně padl, když jsme se dostávali do hry. Ve druhém poločase jsme měli optickou převahu a drželi více balón, ale s jedinou šancí za zápas a zároveň střelou na branku se vyhrávat nedá,“ popsal utkání mlékojedský Josef Bendl.

VÝSLEDKY A TABULKA