Poprvé doma se na jaře přestaví Libiš, s Čáslaví půjde o souboj dvou celků z lepší poloviny tabulky. Hosté jsou na tom o tři příčky a dva body lépe. Ve hře budou pro oba první jarní body. Zatímco Libiš na úvod nejtěsnějším rozdílem padla v Letohradě, Čáslav doma s Hlinskem, které tak v tabulce pustila před sebe.

Do centra sousedního okresu se po úspěšném domácí vstupu vydají vedoucí Neratovice. Ty spolu s Mostem zbytku startovního pole znovu o něco málo unikly. Kladno i tak nadále patří do okruhu největších soupeřů a bitvu na čele rozhodně nechce pouze nezaujatě sledovat.

Po bezbrankové remízu s Březovou v úvodu jara by Kladenští pod novým trenérem Janem Procházkou tentokrát rádi vyhráli. Že jim sedí těžké zápasy, ukázali už na podzim. Kromě výbuchu s Českou Lípou, porazili po velkých soubojích jak Most/Souš, tak Český Brod. „Čeká nás top divizní soupeř, těžká šichta,“ nepochybuje trenér Neratovic Jiří Brunclík.

Pro většinu příznivců z Mělníka a nejbližšího okolí nejspíš bude jasnou volbou sobotní duel mezi Pšovkou a FC. Oba týmy v tabulce dělí propastný rozdíl 37 bodů. Přesto se od hostů z Podolí dá očekávat srdnatý vzdor, a ne jedno derby už potvrdilo, že favorit pokaždé nevyhrává.

Kam na Mělnicku za fotbalem

V SOBOTU
Divize C: 10:15 Libiš – Čáslav
I. A třída A: 15:00 Nelahozeves – Chlumec
I. A třída B: 15:00 Záryby – Luštěnice, Pšovka Mělník – FC Mělník
Okresní pohár: 15:00 Vysoká – Lobkovice, Tuhaň – Tišice, Vojkovice – PTZ Nelahozeves, Úžice – Horní Počaply, Kly – Mšeno, Chvatěruby – Dolní Beřkovice, Zálezlice – Čechie Kralupy
Příprava: 10:15 Kralupy 1901 – Úvaly

V NEDĚLI
Okresní pohár: 15:00 Vraňany – Pšovka Mělník B