Mělník / Nejen při organizaci devátého ročníku mezinárodního mistrovství ČR na dlouhé trati, ale i přímo mezi startujícími posádkami zabodovali veslaři z mělnického KVM 1881.

Velice pěkného výsledku dosáhli dorostenci Jiří Kletečka (9. místo), Martin Oškera (12. místo) a Radek Váňa. Všichni tři se dokázali umístit v první patnáctce z celkového počtu 51 startujících závodníků.

V mělnických barvách závodí i budoucí naděje českého veslování Denisa Čvančarová, která na skifu juniorek s přehledem zvítězila.
Nejlepšího výsledku za domácí dosáhl junior Jan Andrle na skifu, který získal první místo, a svým časem se umístil v první desítce z celkových 389 startujících posádek.

Jako poslední se na trať vydaly obě posádky mužů veteránů z mělnického klubu. Každá získala ve své kategorii zlaté medaile, a udělala tak pěknou zlatou tečku za letošním mistrovstvím.

V ojedinělém závodě veslaři zdolávají samostatně šestikilometrovou trať. Ta odhalí zejména jejich vytrvalostní kvality, které jsou důležitým měřítkem pro trenéry české veslařské reprezentace.

Mělnický klub se stává už téměř tradičním pořadatelem. Vraňansko – hořínský laterální kanál je v České republice jediná stojatá voda, kde lze takový závod plnohodnotně uspořádat.

Do úspěšně otevřené nové sezóny zvou všichni mělničtí závodníci mezi sebe nové zájemce o tento krásný sport, zejména z řad mládeže. Zájemci se mohou přijít podívat na tréninky vždy v pondělí a ve středu od 16 hodin.

Jan Krejza