„Pořádně nás nakopl sobotní článek v Deníku (osobní názor hrajícího kapitána Byšic Proksche na minulé utkání právě na hřišti FC Mělník), který se nás hodně dotkl. Kluci se semkli k výbornému výkonu a z remízy jsou hodně zklamáni,“ zmínil po sobotním utkání trenér Mělníka Petr Kalkant.

Na Podolí se podařilo po delší době dát dohromady kvalitní mužstvo, což jen málo kdo ocenil. Tým se podstatně omladil a svoji herní kvalitu dokáže potvrdit i v zápasech na hřištích soupeřů – tak jako v sobotu v Luštěnicích.

I když Mělničtí nejdříve museli otáčet výsledek. Dvěma góly se prosadil Vernek. Pět minut před půlí mohl zvýšit z penalty Jiskra, ale nedal. Přesto šli hosté na přestávku s jednogólovým vedením, když se o minutu později prosadil po rohu hlavičkující Kolínský.

Po změně stran byli hráči Mělníka lepším mužstvem a měli i blízko k vytouženému vítězství. „V poslední minutě jsme šli ve třech sami na gólmana, ten ale špičkou kopačky vykopl střelu Blahuta. V zápase jsme byli jasně lepší,“ dodal trenér Kalkant.

Luštěnice – FC Mělník 3:3 (2:3)
Branky Mělníka:
Vernek 2, Kolínský. Rozhodčí: Ledvina. ŽK: 3:3. Mělník:Zavadil – Zejda – Kolínský, Jiskra, Vernek – Kiš, Jonák, Žaba, Hoffmann – Blahut, Hakl (90. Patera).

JAROMÍR HEJNA