Fotbalisté přešli na Mělnicko se stejnou chutí, s jakou hráli doposud u sousedů. „Remíza ve Veltrusích byla takovým zkušebním krokem, jak nám to tady půjde. Celkový projev mužstva, jehož hráči jsou v optimálním fotbalovém věku, nás potěšil a naznačil, že bychom se mohli pokusit o postup i s přihlédnutím k vážným konkurentům jako jsou Kaučuk Kralupy, Obříství, rezerva Lužce i znovu oživené Ledčice. Hostínu jsme nasázeli pět gólů na jeho půdě a na jistotě i posunu v tabulce se to začalo projevovat,“ řekl sekretář Ladislav Míka.

Po sedmém kole poskočily Dolany na první místo. Šestkrát rozvlněná síť v Úžicích jen potvrdila pohotovost hostujících střelců, přitom Sokolové neinkasovali. Obrana je vůbec nejlepší řadou mužstva, zatím jí prošlo nejméně gólů.

Víkendové a dá se říci, že klíčové utkání první poloviny soutěže odehráli Dolanští na hřišti svého největšího konkurenta, kterým je béčko kralupského Kaučuku. Ani V Olších nevybočili ze své podzimní kvality a po soustředěném výkonu zvítězili 2:1, což znamenalo upevnění prvního místa a zvýšení bodového náskoku právě před Kralupskými.

Podle Míky plní fotbalové hřiště i další poslání k propagaci kopané. Jde mimo jiné o pravidelné turnaje řízené Federací strojvůdců ČD, a tak si v Dolanech zahrála mužstva ze Slovenska, Polska i domácích pořadatelů „modré armády“. Stadionek byl hostitelem fotbalových internacionálů České republiky. Výroční členská schůze z úvodu letošního roku postavila před Sokoly řadu úkolů, které se všichni členové snaží plnit pro ještě větší aktivitu Sokola. Velkou zásluhu na tom má zkušený funkcionář, předseda Nikolaj Zenkovič.

Kopanou mládeže zatím zastupuje dorost pod vedením Viktora Křivánka. Trojice realizačního týmu dospělých ve složení Jaroslav Kohout, Roman Černý a Václav Ženíšek doufá v klidné přezimování na čele tabulky, ale bude to ještě těžké.

„Doma Lužec bude výhodou, ale v Obříství to bude chtít zabrat. Je tady ale jeden morální impulz, a sice ten, že jsme v minulosti okresní přebor už hráli a rádi bychom se do téhle elity opět vrátili,“ uzavřel podrobné povídání Ladislav Míka.