Mělnicko / Do konce fotbalových soutěží chybí pouhá tři kola. Mužstva bojující o postup či záchranu finišují.

V divizi B oblačno, spíš zataženo

Do dvou různých skupin byli zařazeni zástupci Mělnicka. Zatímco Sokol Ovčáry potvrzuje ve skupině C úlohu spolufavorita soutěže a úspěšně po celou dobu proháněl lídra z Hlavice, v „béčku“ se Sokolové z Libiše potácejí v sestupových vodách. Jejich situace není vůbec růžová. V posledních třech utkáních jedou dvakrát na hřiště soupeře.

Ze tří českých skupin divize sestupuje minimálně deset mužstev (podle sestupujících z 2. ligy). To znamená, že do krajského přeboru sestoupí poslední tři mužstva všech tří českých skupin a jedno nejslabší z třináctého místa.

Neratovický sen se rozplývá

V I. A třídě stále bojují o druhé postupové místo do krajského přeboru fotbalisté FK Neratovice/Byš­kovice, kteří ztrácejí na druhé Velvary dva body. Los je ale jasně na straně Velvar, které hrají se soupeři ze suterénu tabulky a o postup by je mohl připravit jen zázrak nebo totální podcenění soupeřů.

Velvary (2. místo, 57 bodů): doma Hořovice (12., 34 bodů), venku Zdice (15., 19 bodů), doma Měchenice (16., 13 bodů).

Neratovice/Byš­kovice (3. místo, 55 bodů): doma N. Knín (5., 41 bodů), venku V. Dobrá (4., 41 bodů), doma Hvozdnice (9., 39 bodů).

V B třídách o postup i záchranu

Z I. B tříd postupují všichni vítězové skupin a jedno druhé mužstvo.

Do okresů naopak sestupuje minimálně deset mužstev (poslední dvě z každé skupiny) a případně další mužstva z 12. místa. Záleží na počtu sestupujících Středočechů z divize.

Ve skupině A bojují o postup fotbalisté Kaučuku Kralupy a jejich situace je nepřehledná. Postoupit ještě může několik dalších mužstev. Každopádně z této skupiny postoupí jen vítěz.

To ve skupině B je ještě na druhém postupovém místě mělnická Pšovka, která má stále dva body k dobru na Velim B ze skupiny C, se kterou na dálku bojuje o jediné druhé postupové místo.

Rožďálovice, které v zimě odhlásily krajský přebor, podle jejich tvrzení přihlásí I. A třídu a na dění v B třídě to nebude mít žádný vliv.

Na opačném pólu tabulky už má svůj úděl sestupu do okresu zpečetěný Mšeno. V nejistotě jsou ale stále ve Vysoké, které k jistotě chybí tři body. Los ale není jednoduchý. Doma derby s Řepínem, venku Zeleneč a doma Bezno.

Jak v okrese?

Z okresního přeboru postoupí do kraje vítěz, do třetích tříd sestupují poslední dvě mužstva. Pokud by sestoupila z I. B třídy také Vysoká, následovalo by ještě další mužstvo.

Ze třetích tříd do přeboru postupují vítězové obou skupin. Do „pralesa“ sestupují podle současného stavu, kdy z I. B třídy sestupuje jen Mšeno, poslední z obou skupin III. tříd. Ze IV. třídy do III. tříd postupují první tři mužstva z každé ze dvou skupin.

Jaromír Hejna