To, že šlo ale spíše o teoretickou šanci, potvrdily nedělní výsledky, které Pšovku poslaly dolů, přestože v závěrečném domácím utkání porazila Poděbrady (2:1).

Nic náhodě totiž nenechaly ani Červené Pečky, které v domácím prostředí vyprovodily Zeleneč 4:1 a udržely se právě na úkor Pšovky.

Ta se na závěr svého jarního záchranářského snažení vytáhla domácí výhrou nad Poděbrady, které na jaře až dosud odcházely poražené pouze jednou. Na odvrácení sestupu do I. B třídy to ale nestačilo.

Na začátku jako by se favorit viděl na dovolené, domácí byli lepší a po závaru před brankou zaslouženě vedli. To ale hostům pomohlo, zvedli se a za nedlouho vyrovnali krásnou střelou do šibenice.

Utkání se lámalo v úvodu druhé půle. Zatímco autor hostujícího gólu Fořt svou bilanci při samostatném nájezdu nerozšířil, Kudela po přihrávce Voljanského ano. Domácí se znovu ujali vedení a výsledkem 2:1 i zvítězili. Zpráva z Červených Peček ovšem žádnou radost nedovolila.

„Druhý poločas jsme byli katastrofální. Neměli jsme ani žádné šance na vyrovnání,“ zlobil se poděbradský kapitán Jirásek, jehož tým tak opustil třetí příčku.

Domácí trenér Miroslav Svoboda si vítězství proti nejlepšímu týmu jara a bez absentujících opor Bárty s Marianem Krejčíkem cení. „Soupeř hrál naplno. V zápase jsme především bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům, které se nám docela dařily. Vypracovali jsme si z nich několik gólovek, které jsme ale neproměnili. Výborně zahrál Voljanskij. I když jsme věděli o stavu v Červených Pečkách, chtěli jsme se s diváky rozloučit výhrou a ukázat, že ze Pšovky se vozí body těžko.“

Pšovka - Poděbrady 2:1 (1:1)
Branky:
15. a 65. Kudela – 35. Fořt. Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: Šesták, Pokorný (PŠ). Diváci: 100. Pšovka: Šmejkal – Cemper – Žižka, Rubeš, Olšiak – Kudela (88. Voleman), Šesták, Grabmüller, Pokorný – Kettner, Voljanskij (72. Drápal).

Sedlčany – Dynamo 4:0 (3:0)
Branky:
R. Valsa 2, Pešek 2. Dynamo: Černý – Vrábel – Vágner, Špaček, Jindřich – Bohuslav, Horký, Pešta, Bondarev – Žlab, Pekárek.

(lk, jah, kub)