Račice turnaj ovládly, přestože ve skupině uhrály jediný bod a o jejich postupu do dalších bojů rozhodl až vyšší počet vstřelených branek. S play-off a favorizovanými soupeři si však náramně poradily a po osmi letech se radovaly z prvenství.

Ze dvou základních skupin postupovaly dál vždy první čtyři týmy. Jak se později ukázalo, bylo důležité bodovat a vstřelit branku v každém zápase.

Ve skupině A se jako první umístil tým Golden Kings, kterého pořadatelé pasovali do role velkého favorita celého turnaje. To se nakonec potvrdilo a Golden Kings skupinu s přehledem bez ztráty bodu a s vysokým skóre vyhráli. Druzí se umístili překvapivě Pivní Pupci následováni pořadatelským týmem Bruna Mlazice. Poslední postupové místo obsadil tým Carpe Diem. Na posledním místě skončil mělnický tým Bedny.

V daleko vyrovnanější skupině B musel o umístění na prvních třech místech rozhodnout až počet vstřelených branek. Z prvního šel dál pražský tým Modřanských sviní, druzí skončili Galacticos a třetí Golden Boys. Na posledním postupovém místě se umístily domácí Račice se ziskem jednoho bodu.

V prvním čtvrtfinále si pražský tým podle očekávání poradil s Carpe Diem a bez problémů postoupil. Ve druhém se začaly dít věci. Račice šokovaly vyřazením největšího favorita turnaje. Nastřílenou trojkou načaly svoji spanilou jízdu na trůn.

V dalším čtvrtfinále si Galacticos bez problémů poradili s Brunou. V posledním čtvrtfinále Pivní Pupci na penalty překvapivě předčili Golden Boys.

Z vítězství v prvním semifinále se radoval tým Modřanských sviní, když si poradil s Pivními Pupky. Ve druhém se opět zrodilo velké překvapení. Račický tým vyřadil dalšího favorita tým Galacticos.

V souboji o třetí místo se dlouho hrálo bez branek, a když to vypadalo na pokutové kopy, papírově slabší tým Pivních Pupků zasadil rozhodující úder, na který už bohušovický tým Galacticos nedokázal zareagovat.

Ve finále se ujal vedení pražský soupeř a nic nenasvědčovalo tomu, že by chtěl připustit další překvapení a dovolit domácímu týmu vyrovnání. Naopak si Pražané vytvářeli šance na rozhodující úder. Sobota však přála Račicím, které dokázaly i v tomto zápase překvapit a nakonec i vyrovnat. Penalty potvrdily, že jsou velkou loterií, při které si nemůže být jistý žádný tým. Račice tak dokázaly opanovat celý turnaj.

Podle pořadatelů se devátý ročník povedl. I přes velmi teplé počasí bylo vidět mnoho pohledných akcí, spousta gólů a překvapivých výsledků. „Věřím, že si jej všichni užili a už se těšíme na jubilejní desátý ročník,“ zhodnotil akci Pavel Bánovčin.

Skupina A: 1. Golden Kings 12 bodů, 2. Pivní Pupky 9, 3. Bruna Mlazice 6, 4. Carpe Diem 3, 5. Bedny 0.

Skupina B: 1. Modřanské Svině 9, Galacticos 9, 3. Golden Boys 9, 4. TJ Račice 1, 5. Rozmetadlo Tyršák 1.

Čtvrtfinále: Modřanské svině - Carpe Diem 3:0, Golden Kings - Račice 1:3, Galacticos - Golden Boys 4:0, FK Pivní Pupky - Rozmetadlo 1:0 (P).

Semifinále: Modřanské svině - FK Pivní Pupky 2:1, Račice - Galacticos 5:3.

O 3. místo: FK Pivní Pupky - Galacticos 1:0.

Finále: Račice - Modřanské svině 2:1 (P).

Konečné pořadí: 1. TJ Sokol Račice, 2. Modřanské Svině (Praha), 3. FK Pivní Pupky (Štětí), 4. Galacticos (Bohušovice), 5. Bruna Mlazice (Mělník), 6. Golden Boys (Roudnicko), 7. Carpe Diem (Mělník), 8. Golden Kings (Mělník).

Cena útěchy: Bedny (Mělník) a Rozmetadlo Tyršák (Roudnicko). Nejlepší střelec: Jiří Neuman (Račice) a Jakub Gaube (Galacticos) – 6 gólů. Nejlepší penaltový ostrostřelec: Baha Ghanmi Rejman (Bruna Mlazice). Nejlepší gólman: Luboš Uřídil (Pivní Pupky).