V kategorii „U 15“ mělo Mělnicko zástupce v FK Junior Kralupy a SK Mšeno. Oba celky hrají středočeskou I. A třídu – Mšeno je zatím v čele skupiny B, Kralupy figurují na jedenáctém místě skupiny A.

„Účast na turnaji bereme jako dárek našim klukům za vzornou reprezentaci klubu,“ řekl před úvodním zápasem Milan Šesták, jeden z trenérů Mšena. „Turnaj si chceme spolu s hráči dokonale užít.“

V prvním utkání proti Spes Valdaso Mšeno však nezahájilo nejlépe. Vzrůstem menší Italové Středočechy dokonale zaskočili pohyblivostí a technickou vyspělostí. Už po několika sekundách vedli 1:0 a ve třetí minutě trefili břevno…

„Byla to pořádná sprcha, ale naštěstí jsme se rychle oklepali,“ glosoval vývoj hry kouč Šesták. Ještě do poločasu Mšeno vyrovnalo hru a Valenta i skóre.

Italští „štírci“ podporováni bouřlivou kulisou svých fanoušků však šli znovu do vedení. „Naši kluci se však semkli a podařilo se jim nejen vyrovnat, ale dát pět minut před koncem i vítězný gól,“ zářil po zápase šťastný trenér Šesták.

Ve druhém zápase, který začal jen po hodinové přestávce, se projevil nedostatek sil, které mšenští hráči nechali v předešlém náročném zápase. „Kluci nechali na hřišti opravdu všechno, ale bohužel to nestačilo, přesto mají ode mne velkou pochvalu,“ hodnotil zápas trenér Šesták.

V posledním zápase skupiny podlehl přemožitel Mšena Valdasu, takže všechny tři celky měly po třech bodech. O tom, že Mšeno nepostoupilo do semifinále, rozhodl jediný nevstřelený gól z obou zápasů.

Protože Kralupy obě svá utkání prohrály, utkaly se o páté místo právě se Mšenem. Jeho hráči však Kralupským nedali žádnou šanci.

Easter Cup 2011

Výsledky Mšena:
Spes Valdaso 3:2 (1:1, branky Mšena Valenta 2, Saska), S. C. Ze Maria 0:2.
Výsledky Kralup: US Folgore Pavia 2:3, LA Vetta Verona 0:2.
O 5. místo: SK Mšeno – FK Junior Kralupy 4:1, branky Mšena: Valenta 3, Píč).
Konečné pořadí: 1. US Folgore Pavia, 2. LA Vetta Verona, 3. S. C. Ze Maria, 4. Spes Valdaso, 5. SK Mšeno, 6. FK Junior Kralupy.

KAREL HORŇÁK