„Po bojovném výkonu jsme v oslabené sestavě bez kapitána Žaby, který měl po vyloučení stop, a nemocného Tyleho zaslouženě uhráli remízu," vyjádřil přesto Željko Filipovič, jeden z trenérů, hostující spokojenost se získaným bodem.

Trenérský tandem domácích byl naopak rozladěný. „Doma se musí vyhrávat proti druhému jako poslednímu. Pokud ale útočníci nedají tolik šancí, nemůžeme vyhrát, přestože zápas máme pod kontrolou. A takové možnosti, jako jsme měli dnes, se nenaskýtají v každém zápase. Bohužel jsou u toho stále stejní lidi," zlobil se asistent trenéra Horek Aleš Kohout především na svého syna Václava, který neproměnil dvě tutovky.

„Mělník hrál na hrotu s Vernekem, který nám dělal velké problémy. Kdybychom měli takového v sestavě, zvítězili jsme," prohlásil bývalý ligový útočník Jablonce a Boleslavi. „Dvě největší šance jsme soupeři připravili z našich vlastních rohů a jednu z nich jeho zkušení hráči potrestali, jinak byla defenzíva v pořádku," podotkl hlavní kouč Karel Tichý.

Ze ztráty obou hlavních konkurentů měli jistě radost v Dolním Bousově. „První místo je motivace, ale důležité je, kdo na něm bude na konci sezóny," upozornil Aleš Kohout. „Nedělám z dnešní remízy tragédii, Bousov nám odskočil o dva body, ale do konce je ještě dost zápasů," uzavřel trenér Horek.

Ve stejném duchu mluví také kouč Mělníka, který navíc boj o postup rozhodně neomezuje na vedoucí dvojici, případně svůj tým ztrácející aktuálně sedm bodů. „Pšovka i Pěčice se dotahují, takže se klidně může stát, že čelo obsadí některý z těchto dvou týmů. Záležet bude na jejich vzájemném utkání v příštím kole a případně na následném utkání Pšovky v Bousově, po kterém se na ně klidně může dotáhnout," nezůstala u Filipoviče bez povšimnutí výborná jarní forma městského rivala. Ten dosud v odvetách neztratil jako jediný ani bod a vystoupal už na čtvrtou pozici.

A vzdávat se pochopitelně nehodlá ani celek z Podolí, byť v úvodu jara nedokázal navázat na svou vítěznou jízdu z podzimu a ze čtyř kol vyválčil pět bodů. „V porovnání s podzimem máme ještě o bod víc," připomněl pomalejší rozjezd a vítěznou šňůru započatou následným duelem s Kostelcem. „Očekávám, že budeme pravidelně bodovat, i když si nemyslím, že by to mělo stačit na postup. Momentálně máme úzký kádr, což se promítá i na výsledcích," nepovažuje svůj tým za hlavního favorita, zároveň ho ale neodepisuje. „S Bousovem zatím máme lepší vzájemný zápas, takže i pro nás je to stále otevřené. Navíc většinu týmů čekají ještě zápasy mezi sebou."

I když skupina podle něj nemá tak výrazného suveréna jako v minulých letech, tak boj o postup bude podle něj o to zajímavější, dokonce o poznání víc než ten o záchranu…

KAREL JEDLIČKA, LUBOŠ KURZWEIL