Za negativa lze označit dva kontumační výsledky. V obou případech jdou na konto Lotosu. Neratovický oddíl tak nyní stojí před hrozbou vyloučení z důvodu tří kontumací.

O tom, že bude FC Mělník bojovat o horní příčky, se před sezonou vědělo. Málokdo ale čekal, že se náskok svěřenců Željko Filipoviče v poločase vyšplhá na úctyhodných devět bodů. Mělničané jako jediní nepoznali hořkost porážky a v jejich prospěch hovoří i jasně nejlepší skóre. Jediné, co může trápit, jsou dvě domácí remízy s Liběchovem a béčkem Neratovic, tedy s bezprostředními pronásledovateli.

Druhý Liběchov musí hodně mrzet některé zbytečné bodové ztráty. Nečekaný byl domácí debakl od Dřís a zbytečná byla i domácí remíza s letos průměrnými Horními Počaply. Dalším velkým problémem byla značná nedisciplinovanost hráčů. Liběchovští patřili k nejvíce trestaným.

Určitě víc se čekalo od dalšího předsezónního favorita rezervy Neratovic. Doma to ještě šlo. Tam mužstvo získalo stejný počet bodů jako lídr. Horší to bylo na hřištích soupeřů. Do konce soutěže chybí ještě celá polovina, ale jedenáctibodová ztráta se zdá být propastná.

Kostelec se dlouho držel ve hře o postup. Postupem času ale výkonností křivka nabrala klesající směr. Výsledkem je čtvrté místo s třináctibodovou ztrátou. V posledních třech kolech prohrál Kostelec jak ve Všetatech, tak v Tišicích s místní rezervou.

V závěru podzimu ztrácely také Dřísy. Nováček měl vynikající domácí bilanci. Ze sedmi utkání ztratil jen divokou remízou 5:5 s Vysokou B. Na hřištích soupeřů, kde přidal jen tři body, je to už horší.

Šestý Velký Borek pamatuje lepší časy. Slávii se vůbec nevydařil úvod, ale postupem času se mužstvo stabilizovalo a hrálo i pohledný fotbal. S návratem do okresního přeboru ale v Borku nejspíš budou muset minimálně o další rok počkat.

První polovinu tabulky uzavírají Mlékojedy. Start trochu ustoupil z minulých pozic. V kádru došlo ke značným změnám a chvilku bude trvat, než mužstvo opět najde svou tvář.

Silnou trojku středu tabulky vedou borci z Horních Počapel, ale také oni mají na víc. Deváté Botafogo hraje jen pro radost a umístění na devátém místě asi odpovídá cílům i možnostem.

Sedmnáct bodů nasbírala také rezerva Záryb. Výkon zárybského béčka je silně spjat s výkony A-týmu. Právě na výpomoc hráčů z I. B třídy se často spoléhá.

Všetaty navázaly na výkony z minulé sezony. Podzimních třináct bodů určitě nenechá v zimní přestávce vedení v klidu. Loni to ještě se záchranou vyšlo, ale příslovečné ucho se může utrhnout. Mužstvo navíc hraje hodně nedisciplinovaně. Pět vyloučených za podzim je až přespříliš.

Ještě větší potíže s disciplínou má neratovický Lotos. Vysoký počet vykartovaných hráčů byl v úzkém kádru znát a tým nemohl například odcestovat k utkání do Mělníka. Kontumací skončil i duel ve Dřísech, kde hráči Lotosu na protest odešli předčasně ze hřiště.

Tabulku uzavírají béčka B-třídních Vysoké a Tišic. Jejich ztráta ale není nikterak propastná a v silách obou je poprat se na jaře o záchranu.

K ohlédnutí za podzimní soutěží připravujeme ještě rozhovory se zástupci Mělníka, Liběchova a Dřís a také nejrůznější statistiky.

Jaromír Hejna