Vůbec nejhůře dopadl mělnický FC. Bousovští fotbalisté pádící za postupem se neukázali jako vhodný soupeř, proti kterému by se parta z Podolí měla zahojit po minulé první jarní porážce. Osmá výhra lídra tabulky měla zcela jednoznačnou podobu – 6:2. Osud zápasu byl dlouho na vážkách, ale po druhém gólu hostů mladý výběr okresního města zcela odpadl a až v posledních minutách dvěma góly snížil debakl.

Do přestávky se ujala jen jedna střela, po Sedláčkově kolmici obstřelil veterána Lomského po zemi v 19. minutě bousovský Radek Tomíček. Mělnické rány měly příliš velký rozptyl, i největší šance Motejzíka, který běžel sám na bránu, skončila nad břevnem. Na druhé straně ve 42. minutě v totožné pozici vychytal Tomíčka domácí brankář.

„O poločase jsme v kabině hodnotili, že soupeř může z rychlého protiútoku srovnat a ze zápasu bude drama“, přiznal trenér Bousova Luděk Holub. Leč nestalo se.

Kopance a pěsti, krvavé zranění... Sudí líčí napadení ve Vyšehořovicích

„Chybělo nám pět hráčů základní sestavy, nasadili jsme několik dorostenců. Zápas se zlomil, když jsme nevyřešili samostatný nájezd a z brejku jsme dostali na dva nula,“ narážel mělnický kouč Željko Filipovič na 54. minutu a prováhané sólo Veselého – v odpovědi prostřelil gólmana po zemi Marek Koštíř. Bousovský špílmachr pak dlouhým pasem připravil další gól Tomíčkovi, který obešel beka, vyhnul se brankáři a zasunul do prázdné. Stejným způsobem si gólmana vychutnal za chvilku i sám Koštíř – 0:4.

„Bylo jasné, že na zvrat nemáme síly,“ pokrčil rameny Filipovič. Tou dobou už byla mělnická obrana v troskách, Bousovští se chovali na hřišti jako doma a Lomský aspoň překazil hattrick Tomíčkovi. Překonali ho zato po zpětné přihrávce Stejskal a pak ještě Tomáš Šolc, který vypíchl míč obránci a proměnil nájezd. V 78. minutě tedy zpíval kanár, Lomský ještě napravil jednu hrubici spoluhráčů a zmařil únik Kasalovi.

„Přišlo mi, že to nejlépe zhodnotil jeden divák – že z domácích běhali jenom dorostenci a staří pardálové nehráli. Já klukům říkám, že bez tréninku se nedá hrát ani třetí třída. Pokud kluci z Mělníka nechodí, je to na kondici znát,“ smál se Luděk Holub.

Čestný úspěch dal v 88. minutě z penalty za faul J. Šolce sám postižený Motejzík a nejlepší hráč Mělníka vzápětí ještě po Malinského centru zkorigoval na 2:6.

Bousov při své osmizápasové vítězné jízdě nabral impozantní skóre 39:5, rivalové v boji o postup ztráceli, a tak Bousov před Libčicemi a Nelahozevsí vede o dva body a se zápasem k dobru. „Oba konkurenty máme doma, a tak je vše v našich rukou. Myslím si, že se rozhodne právě v těchto dvou zápasech,“ přemítal Holub. „Hodně štěstí ve vyšší soutěži,“ měl jasno už při podání rukou trenérovi vítězů Željko Filipovič. Splní se jeho proroctví?

Fotbalisté Neratovic urvali ve středočeském derby divize B s Českým Brodem dva body po výsledky 3:2 np.
Konečně výhra. Neratovičtí vydřeli cenný zisk z poslední standardky

20. kolo

FC Mělník – D. Bousov 2:6
Branky: 88. z PK a 90. Motejzík – 19. a 59. Tomíček, 55. a 68. Koštíř, 73. Stejskal, 78. T. Šolc. Rozhodčí: Blatný. Bez karet. Diváci: 80.

St. Boleslav – Vojkovice 3:1
Branky: 13. a 18. Vodák, 59. Šmejkal – 61. Uhliar. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 2:2. Diváci: 100.

Benátky B – Tišice 6:3
Branky: 17. a 31. Šimek, 32. Chaloupka, 61. Machka, 75. Haba, 86. Šimůnek – 45. Bubeníček, 55. Prejzek, 79. Novák z pen. Rozhodčí: Malý. ŽK: 4:3. Diváci: 75.

Neratovice B – Dobrovice B 1:2 np
Branky: 33. Palička – 83. Macko). Rozhodčí: Trumpus. ŽK: 2:2. Diváci: 40.

Lužec – Nelahozeves 1:2 np
Branky: 21. Kučera z pen. – 25. Krejza. Rozhodčí: Musil. ŽK: 2:3. Diváci: 90.

KP: Libiš - Rejšice.