Páteční utkání v Brně mělo s úterním v Mladé Boleslavi dost společného. Po přestávce hosté zcela vypadli z role, nevstřelili ani gól a po žákovských chybách několikrát inkasovali.

V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání, po změně stran však na palubovce v Králově Poli vládlo už jen domácí mužstvo. Hosté od soupeře, který je rovněž letošním nováčkem, inkasovali sedm branek. Za stavu 5:3 Matějček dvakrát netrefil poloprázdnou branku a pak už se hosté vezli. V power-play inkasovali dvakrát a v závěru ještě doplatili z penalty na vysoký počet faulů. Porážkou 10:3 Mělničtí neúspěšně vstoupili do druhé poloviny soutěže a pohoršili si na devátou příčku v tabulce první futsalové ligy.

„Druhá půle byla z naší strany snad to nejlepší, co jsme letos předvedli,“ pochvaloval si trenér Helasu Jan Loup. „V té první se nám nedařilo hrát moc naši hru, potom už jsme ale soupeře nepustili k ničemu,“ okomentoval vysokou výhru.

Katem pro mělnické futsalisty byl především domácí Mica, který zatížil jejich konto čtyřmi brankami. Zdatně mu sekundoval nejproduktivnější hráč Helasu v letošní sezoně Radek Sýkora, který vstřelil hattrick.

Manažer poraženého celku Pavel Šuba soudil, že drtivá většina gólů padla po neskutečných individuálních chybách hráčů. „Strašně nás to zráží. Přitom o poločase jsme si říkali, že proti hratelnému soupeři nesmíme dělat chyby a faulovat. Je to v hlavách hráčů. Pondělní trénink máme o hodinu a půl dřív a budeme to řešit. Spolu s trenérem hráčům přesně říkáme, co chceme, ale ti jako by naschvál dělali pravý opak.“

Helas Brno – Olympik Mělník 10:3 (3:3)

Branky: 8., 17., 24. a 29. Mica, 26., 31. a 34. Sýkora, 19. Cupák, 33. Svoboda, 35. Ryšánek – 1. Pokorný, 10. Hyka, 20. Matějček. ŽK: 33: Šíma – 33. Matějček. Mělník: Hnízdil (Saibt) – Jurčovský, Stejskal, Runt, Bouška, Vokoun, Pokorný, Trutnovský, Matějček, Hyka.