Poražené Vojkovice jsou naopak pouhé tři body od sestupových pozic. „V prvním poločase jsme se potýkali s neproměňováním šancí. Čermák dokonce neproměnil penaltu. Ve druhém už to bylo o hodně lepší, dařilo se nám i střelecky. Výsledek byl pro Vojkovice ještě docela příznivý. Příští týden chceme zvítězit a definitivně si zajistit postup, ale nesmíme soupeře podcenit,“ uvedl mělnický kouč Željko Filipovič.

Porážky Vojkovic znovu nevyužily Kly, které pouze remizovaly v Lobkovicích (1:1) a nadále okupují druhé sestupové místo.

Souboj Dolních a Horních Beřkovic rozhodla v prvním poločase úspěšná trefa domácího Nováka po standardní situaci. „Podali jsme nejhorší výkon proti nejslabšímu soupeři, k rozhodčímu se raději nebudu vyjadřovat,“ řekl trenér hostujícího Slovanu Jiří Chudoba.

V utkání dvou béček, bylo lepší to libišské, které přehrálo mělnickou Pšovku. „V prvním poločase jsme neproměnili penaltu Havlákem a pak jsme hned inkasovali. Ve druhém domácí vstřelili druhý gól a měli i více šancí. Z tohoto pohledu je jejich vítězství asi zasloužené,“ uznal vedoucí mužstva hostí Petr Dušek.

Mšeno uzavřelo sérii tří domácích zápasů v řadě proti rezervě Dynama (1:0). Poklidné utkání rozhodla minutu před poločasem gólová dorážka domácího Wasyliwa. Až do závěrečného hvizdu se stav nezměnil, a domácí tak i potřetí v řadě neinkasovali.

Nevedlo se ani druhému celku z Nelahozevsi. PTZ prohrály s Byšicemi (1:2). Po bezbrankovém poločase se vše důležité událo po změně stran. Na proměněnou penaltu Proksche domácí odpověděli brankou Bláhy. Tři minuty před koncem ale rozhodl Korf. V té době už domácí dohrávali bez vykartovaného Petra Šimáčka.

V domácím prostředí se opět nedařilo kralupské Čechii, které Nová Ves obratem ve druhém poločase oplatila podzimní porážku. Vedoucí gól domácího Poláka nakopl spíše hosty. K vyrovnání zavelel stoper a kapitán Hemr, vítěznou brankupřidal Michal Horák. Vítězové mají spolu s byšickou Vitanou ještě alespoň teoretickou šanci sesadit z trůnu Mělník.

„Kdybychom v poločase vedli tři nula, nikdo by se nemohl divit. Místo toho byl stav jen bezbrankový, když jsme celou řadu šancí neproměnili. Mrzí mě, že jsme zřejmě rozhodující gól dostali z ofsajdu, to mělo velký vliv na další vývoj zápasu. Ale takový je fotbal,“ řekl po zápase sekretář Čechie Beránek.

22. kolo: Lobkovice - Kly 1:1 (1:1) Branky: 40. Blahout – 20. Vondrák. Rozhodčí: Eder. ŽK: 2:3. Lobkovice: Skácel - Klobása, Chroust, Drobík, Šmajda, Frankl (70. Šulc), Švejda, Mrázek, Malý, Blahout, Hykl. Kly: Brož – Morávek, Hříbal, Sobotka, M. Zelenka, Hulička, J. Zelenka, Vondrák, Řízek, Demeter, Joachymstál.

Č. Kralupy – N. Ves 1:2 (0:0) Branky: Polák – Hemr, Horák. Rozhodčí: Líbal. ŽK: 4:1. Č. Kralupy: Hrobko – Mára, Sluka, Grich, Trojan, Spejchal (70. Novák), Všolák (85. Kolář), Koukolík, Šolle, Vymětalík, Polák. N. Ves: Hnízdil - Hemr - Emmer, Jíša, M. Vancl ml. - J. Vancl, Došek, Vokoun, Hudeček (55. Schoř) - Mich. Horák, Vaněk (65. Hruška).

Mšeno - Dynamo B 1:0 (1:0) Branka: 43. Wasyliw. Rozhodčí: Pos. Bez karet. Mšeno: Bázler - Háze (63. Demen), Grát, Štolba, Šledr - D. Kolumpek, R. Kolumpek, Tříška, Dvorný - Mansfeld, Wasyliw. Dynamo B: Kratochvíl - Švejda, Dvorský, Astaloš, Bárta - Zavadil (80. Kratochvíl), Flídr, Šíma, Medvid - Žlab, Říha.

PTZ - Byšice 1:2 (0:0) Branky: 75. Bláha – 59. Proksch z PK, 87. Korf. Rozhodčí: Hádek. ŽK: 7:4. ČK: 63. P. Šimáček (PTZ). PTZ: Špaček – Henig, P. Šimáček, Uher, Bednárik, Brabec, Bláha (83. Růžek), Šnýdr, Nohejl (70. Šimek), Mazanec, M. Šimáček. Byšice: Radimský – Kolínský (83. Hudec), Proksch, Beneš, Čurda, Svačina, Manžel, Lauda, Čermák (46. Menčl), Korf, Novák.

D. Beřkovice – H. Beřkovice 1:0 (1:0) Branka: Novák. Rozhodčí: Walesch. ŽK: 2:3. ČK: J. Polák ml. (HB). H. Beřkovice: Kysela - Němec, J. Polák ml., Nový, L. Polák - Jindřich, Konya, Dvořák, Nový (65. J. Polák st.) - Kurucz, Šída (60. Plicka).

FC Mělník - Vojkovice 7:2 (2:0) Branky: Šmíd a Jiskra po 2, Veselý, Veltruský, vlastní – Simonics, Berta. ŽK: 1:0. Mělník: Dombai – Veltruský (75. Miřatský), Zejda, Čermák, Suchý (60. Lojek) – Veselý, Fingerhut, Králík, Koš (60. Lojek) – Jiskra (80. Jírec), Šmíd.

Libiš B - Pšovka B 2:0 (1:0) Branky: Němec, Eisner. Rozhodčí: Líbal. ŽK: 2:0. Libiš B: Kaul – Hubáček (72. Holina), Šerák, Němec (63. Moško), Pilař, Eisner, Pazdera, Kratochvíl (54. Pospíšil), Mráz, Žák, Malík. Pšovka B: Čech – Vejmelka – Kuzmeniuk, Šťastný, Buzalka – Kettner, Antoš, Melounek st., Mikula – L. Krejčík, Havlák (75. Šimek).