První své mužstvo v domácím utkání s Mutějovicemi ještě za vyrovnaného stavu několikrát podržel při šancích hostů, druhý mohl ve zbylém čase hattrickem dokonat domácí obrat.

Jako první se totiž prosadili z penalty hosté. Domácí ale v rozmezí čtvrthodiny nasázeli tři góly a v poločase už vedli 3:1. Ve druhém si pak výhru ještě pojistili. Hosté korigovali až za stavu 5:1.

„Máme devět bodů, které jsem si přál, když jsme mužstvo přebírali, a ještě dva zápasy do konce podzimu,“ těší jednoho z trenérů AFK Pavla Hrdlíka. Čím si nárůst formy vysvětluje? „Mančaft se stmelil a výkony kluků jdou nahoru. Zachytal nám gólman. Výsledek jsme perfektně otočili během dvaceti minut. V mužstvu je teď velká síla.“

Střelecky se nebývale daří sedmatřicetiletému Petru Mertovi. Přestožetentokrát zaskakoval za zraněného Martina Kučabu v obraně, zopakoval si po dvou týdnech hattrick a v posledních třech zápasechtak skórovalcelkem sedmkrát. „Na to, že hrál stopera, tak byl perfektní. Dařily se nám standardky, na které chodil,“ dodal Hrdlík.

Lužec – Mutějovice 5:2 (3:1)
22., 38. a 65. Merta, 30. Levý, 55. Uher – 7. Sajner z PK, 70. Staněk. Lužec: Prislupský – Špánek, Šára, Merta, Stejskal – D. Tauchman (46. Roučka), M. Tauchman, J. Kučaba, Uher (75. Velický) – Levý (83. Lafek), Miklušák.