Pavel Bucha vyrůstal v Nelahozevsi. Ve čtyřech letech začal hrát za kralupskou Čechii, přes kterou se dostal do Neratovic. Tam si ho v sedmnácti vyhlédla Slavia Praha. Rok se s rokem sešel a Bucha je teď členem hlavního týmu. Toho, co se nedávno stal mistrem České republiky. Byl totiž povolán do přípravy, kterou nyní celek z hlavního města absolvuje před novou sezonou.

„Dozvěděl jsem se to asi před dvěma týdny. Jsem strašně rád, že vůbec mohu trénovat s takovými hráči. Když jsem poprvé vešel do šatny, byl to hodně zvláštní pocit," popsal Bucha pro klubový web premiérové okamžiky mezi elitou.

NÁHODA TO NENÍ

Devatenáctiletý středopolař se do širšího kádru áčka nedostal omylem. V posledním ročníku byl Bucha kapitánem devatenáctky, se kterou obsadil v nejvyšší soutěži čtvrté místo. Patřil k největším oporám mančaftu, dal čtrnáct branek a na dalších osmnáct přihrál. To jsou parádní čísla, která nemohla uniknout ani kouči Šilhavému.

„Celou sezonu byl naším hlavním ofenzivním mozkem. Měl spoustu asistencí, hrál fakt skvěle," vysekl poklonu Buchovi jeho mladý spoluhráč Jan Vejvar. Tomu se naskytla možnost úplně stejná. Kluci se tak vzájemně podporují a nejsou na vše sami, což je pro oba jistě vítaný bonus.  

Teď má před sebou Bucha další cíl – probojovat se napevno do seniorského mužstva. To je leckdy úkol na několik let. Nadějný borec však má po podpisu profesionální smlouvy cestu volnou a záleží jen na něm.

První dny si fotbalista z Mělnicka užívá. Aby také ne. Zároveň si ale sám uvědomuje, že bez práce nejsou koláče. „Budu si muset zvyknout na intenzitu tréninků, protože jsou úplně o něčem jiném. Nedá se to vůbec srovnávat, vše je rychlejší. Doufám, že tu něco předvedu a ukážu, že na to mám," přeje si Bucha. 

Sportovní redakci Mělnického deníku tak nezbývá nic jiného, než "Buchymu" popřát hodně štěstí, co nejvíce přesných přihrávek a mnoho úspěchů!