„Je to výborné," hodnotí svůj úspěch v podzimním kole tipovací soutěže Tip liga Mělnického deníku Milan Žambůrek z Nelahozevsi. Jeho tipy na výsledky fotbalových zápasů jej vynesly na páté místo. Lepší výsledek prý ani nečekal, jedině pokud by mu vyšly tipy v posledním kole.

„To mě trochu přibrzdilo. Naše Dynamo Nelahozeves mě překvapilo, že doma dostalo od Záryb. Nebyl jsem naštěstí bodově v mínusu, takže to nakonec dopadlo dobře," líčí bývalý fotbalista, který hrál jak za nelahozevské Dynamo, tak za PTZ. Vyhlášení podzimního kola Tipligy Mělnického deníku.

Fotbalové zápasy tipuje Milan Žambůrek s Mělnickým deníkem už pět let. Letošní podzimní kolo se mu povedlo nejlépe.

Podle čeho tipuje? „Sázím většinou podle předchozích zápasů a podle toho, jak na tom mančafty jsou. Častěji sázím na domácí a někdy dám i remízu, i když to je velká náhoda, pokud to opravdu vyjde."

Podzimní kolo Tip ligy je podle Milana Žambůrka na tipování snadnější než jarní. „Dost mi vycházejí tipy na divizi a hůř se naopak sází na nižší třídy, tam to někdy vyjde úplně obráceně, než si člověk myslí," připomíná nadšenec do sportu, který přestal po pažitu prohánět míč teprve před pár lety. „Fotbal jsem hrál dlouho. Do šedesáti let jsem kopal ještě za starou gardu. Pak jsem šel na endoprotézu kyčle, takže od té doby chodím na fotbal spíš jako pořadatel," líčí Milan Žambůrek, který se může pochlubit tím, že měl se svými bratry a bratranci dokonce jedenáctku Žambůrků. A pod nelahozevskou PTZ trénoval dámskou jedenáctku.

V současné době čas od času zastoupí trenérku, která předcvičuje maminkám 
s dětmi.