Svěřenci trenéra Josefa Košťála měli postup ve svých rukou. Aby však nemuseli hledět na souběžně hrající zápas Všestud s Dolními Beřkovicemi, museli vyhrát minimálně za dva body. To se povedlo, Vojkovice Obříství doslova smázly a jako by úspěšný rok ještě podtrhly.

Už v první minutě rozjásal početnou skupinu hostujících fanoušků Ladislav Plicka. Ten otevřel skóre souboje bleskovou střelou.

Vojkovice na soupeře vlétly a domácí nevěděli kde jsou. "Čekali jsme že nás nebudou šetřit, bohužel se s tím kluci neporvali. Byl to strašný fofr a radují se zaslouženě," uznal na adresu soupeře Libor Tichota, trenér Obříství.

Na rozdíl dvou branek zvyšoval ještě v první půli Martin Prachař. A když za další čtyři minuty přidal svůj druhý gól Plicka, bylo vymalováno. "Plán byl jasný - rozhodnout už v prvním poločase. Nechtěli jsme se zbytečně trápit, což se nakonec i povedlo. Obříství ale bylo těžkým protivníkem, chtěli hrát," zhodnotil utkání Josef Košťál, trenér Vojkovic.

Ve druhé půli tempo hry trochu opadlo, přesto byly Vojkovice lepším mužstvem. A postupem času bylo jasné, že tohle už tým nepustí. Definitivní pojistkou postupových tří bodů byl vlastní gól Pavla Herynka.

Se závěrečným hvizdem už mohly na straně hostů naplno odstartovat oslavy. „Vhodně jsme doplnili kádr a na posilách byla vidět jejich zkušenost. Mužstvo dávalo góly a otáčeli jsme i špatně rozehraná utkání. To byl podle mě jeden z klíčových faktorů. Na oslavy se kluci těší, asi budou hodně velké. Všichni toho mají po sezoně dost," řekl hned po zápase spokojený Josef Košťál.

Mezi hlavní opory nejen v defenzivě patřil kapitán Vojkovic Karel Pražák. Ani on neskrýval bezprostředně po konci utkání radost: „Je to parádní úspěch. Už jen kvůli těm našim fanouškům, vždyť se na to podívejte. Někdy jsme se na body sice natrápili, ale rozhodla naše fotbalovost. Teď nezbývá nic jiného, než abychom si to všechno naplno užili."

Od nové sezony tak bude mít Mělnicko v krajských soutěžích dalšího zástupce. V I. B třídě se Vojkovice připojí k Tišicím, Byšicím, Lužci, Velkému Borku, Neratovicím B, Dynamu Nelahozeves a Mělnickému FC.