Sestupující Vehlovice porazily Hořín o tři branky. Mšeno remizovalo ve Všestudech a Horní Počaply překvapivě porazily rezervu Pšovky.

HOŘÍN – VEHLOVICE 3:6

Mezi hořínskými fotbalisty probíhala svatba, a tak byl kádr značně oslaben. Vehlovice stále postrádaly brankáře a tentokrát i zastupujícího Vališe. Jen vítězství přitom dávalo Vehlovicím naději na udržení se v okrese pro další sezónu.

Jiří Kaiser (Hořín): "Poslední zápas byl zcela ovlivněn absencí klíčových hráčů, kteří se zúčastnili svatebního obřadu spoluhráče. Do zápasu nastoupila kompletní nová obrana a chyběl i střelec Polanský. Této absence využili dva 16 letí dorostenci, kteří naskočili do zápasu. Tímto nesnižuji výkon fotbalistů z Vehlovic, kteří si vítězství plně zasloužili, ba ani našich málo zkušených hráčů. My jsme ukázali svou pravou tvář v této sezóně - jednou nahoře a podruhé dole. Jsme rádi, že je sezóna za námi, protože jsme v ní postrádali větší soudržnost mužstva a řada zranění zcela ovlivnila chod týmu. I přes to jsme dokázali odehrát velmi dobré zápasy a na druhou stranu jsme v některých úplně propadli. Umístění mužstva mělo být lepší, ale dle stavu hráčského kádru vlastně můžeme být rádi za umístění, které však znamená ústup z nastolené cesty. Příští sezóna bude hodně náročná a takovým způsobem, jak jsme přistupovali k naším povinnostem letos, bychom taky nemuseli uspět."

Pavel Kroužecký (Vehlovice): „Do branky jsme museli pozvat Bukače, který jinak vůbec nechodí a trenér Novák musel na hřiště. Zápas pro nás začal dobře, ještě do poločasu se blýskl hattrickem I. Přáda. Pak jsme ale zvolnili a starším hráčům už docházely síly. Hned po utkání se ale na sociálních sítích vyrojily spekulace, že jsme to koupili. Za nikým jsme nebyli a žádný zápas nekupovali. Stejně sestupujeme do III. třídy. Okresní přebor jsme si vyzkoušely a vůbec toho nelitujeme, ale abychom se zachránili tím, že půjdeme „přes mrtvoly", to nemáme zapotřebí."

TIŠICE – OBŘÍSTVÍ 5:1

Radek Zámečník (Tišice): „Sezónu jsme chtěli uzavřít bez porážky, to se podařilo. Cíl, který jsme si dali, se podařilo splnit a poděkování patří všem, kteří se okolo tišického fotbalu motají. Teď nás čeká nová výzva a těšíme se na další sezónu."

Libor Tichota (Obříství): „Domácím jsme v úvodu zápasu pomohli překrásnou vlastní brankou. Hašourkův rotovaný odkop skončil v šibenici brankáře Krále. Tišice hrály od začátku svůj kombinační fotbal, ale kluci dobře bránili a snažili se o rychlé protiútoky. Při jednom z nich byl v pokutovém území faulován Hovorka a sám nařízený pokutový kop proměnil. V té době se nám hra dařila, ale pak přišel penaltový zákrok na naší straně, tím se domácí opět dostali do klidu. Ve stejném duchu vypadal i druhý poločas. Kluci výborně bránili a nepouštěli domácí do větších příležitostí. Pak přišly poslední tři minuty zápasu a tři branky domácích. Znehodnotily tak trochu celý náš výkon. Vliv mělo i nucené střídání Berana, který se zranil. V závěru dostal šanci i náhradní brankář Novák. S výkonem mužstva jsem i přes výsledek velice spokojen."

VŠESTUDY – MŠENO 0:0, PEN. 3:2

Ivo Lorenc (Všestudy): „Poslední utkání bylo vedené spíše v takovém poklidném tempu, žádnému týmu o nic nešlo, a tak byla remíza 0:0 zasloužená. Jinak s postavením v tabulce vládne spokojenost, na nováčka to jde. Chtělo to ještě zvládnout pár zápasů, taktická vyspělost nám trochu chybí, navíc nás dost trápila zranění."

Jiří Guttenberg (Mšeno): „Podle očekávání domácí více drželi míč, ale my jsme je pozornou hrou do šancí nepouštěli a střely z dálky kryl Hnízdil. V první půli si oba týmy vytvořily po jedné veliké šanci. Ve druhé půli to vypadalo, že domácím docházejí síly a ačkoli si vytvořili několik náznaků šancí, my jsme si především v poslední čtvrthodince vytvořili minimálně čtyři gólovky, které nám však zmařil vynikajícími zákroky domácí brankář nebo je zablokovala obrana. V penaltách jsme bohužel třikrát selhali, a tak jsme odjížděli pouze s bodem. A s vědomím, že jsme uhájili skvělé třetí místo v tabulce."

LIBIŠ B – VELKÝ BOREK 2:2, PEN 5:3

Blahoslav Urbanec (Libiš B): „Dnes jsme opět předvedli jeden z těch lepších výkonů, protože přijel dobrý soupeř. Šance se střídaly na obou stranách, ale první branku jsme vstřelili my, Mündl prošel do vápna a byl faulován, sám si vzal penaltu na starost a proměnil. Hosté vyrovnali v poslední minutě poločasu po naší chybě. Do druhé půle nastoupili hosté lépe a ujali se vedení. Ale o deset minut později vyrovnal Pazdera, který naskočil do zápasu místo Šobra a po delší pauze zaviněné zraněním opět ukázal svou kvalitu. Po krásné přihrávce Fajta vyrovnal na konečných 2:2. Penalty jsou loterie, ale kluci je kopou většinou velmi dobře. Proměnili jsme všechny a hostům jednu chytil brankář Škrna, který podal velmi dobrý výkon. Nová sezóna začíná za chvíli a cíl bude stejný, umístit se opět v horní polovině tabulky."

FK KRALUPY 1901 – VELTRUSY 2:2, PEN. 4:2

Michal Podskalský (Veltrusy): „Chtěli jsme uhrát minimálně bod. Což nám na začátku vyšlo, když nám přišel pomoci kanonýr Štofl. Domácí stačili stav otočit a ještě do konce poločasu jsme vyrovnali na 2:2. Druhá půle byla pouze o spalování šancí na obou stranách hřiště. Ale myslím si, že jsme byli o něco málo lepší než Kralupy. Vypracovali jsme si více šancí, ale neproměnili jsme je."

VYSOKÁ – DOLANY 6:4

V brance Dolan nastoupil navrátilec z dovolené Jan Nejedlý a ve druhém poločase podržel několika zákroky tým, ani to ale nezabránilo sestupu dolanského kádru do III. třídy.

Václav Řízek (Vysoká): "Jsme rádi, že jsme zvládli poslední utkání sezóny. Jako ve většině zápasů pro nás nebyl problém nějakou branku vstřelit, ale rovněž tradičně jsme umožňovali soupeři si šance vytvářet. Brzy jsme vedli 3:0. Soupeř zaslouženě snížil. V druhém dějství se hrál rovněž útočný fotbal a oboustranný brankostroj se zastavil na konečném výsledku 6:4. Utkání se povedlo Trutnovskému, který vsítil tři branky. Zajímavostí, že Jirka vstřelil náš první a rovněž stý gól sezóny."

Lukáš Moravec (Dolany): „Utkání se muselo divákům líbit. Nebyla nouze o pěkné branky na obou stranách. Domácí se rychle dostali do vedení, i když tento výsledek příliš neodpovídal tomu, co se dělo na hřišti. Ve druhé půli jsme začali aktivněji. Do sestavy se vrátil Kopecký po měsíčním zranění a odehrál s chutí celý zápas. Poslední slovo měl Ondřej Morávek, který po vtipné kombinaci a individuální akci ve vápně uzavřel naše účinkování v okresním přeboru. Bezstarostný výkon bez ohledu na výsledek je to, co nás rozhodně těší. I v tomto zápase jsme kupili velké chyby. V kontextu celé sezóny chyběla týmu zejména v její poslední čtvrtině síla. Ona jen fotbalovost nestačí. Čeká nás přes léto dost práce, budeme muset změnit spoustu věcí."