Třídenního turnaje v Rotterdamu se zúčastnili například skotský Celtic, domácí Amsterodam, anglický Luton Town či fotbalové akademie z celé Evropy. Mezi známými značkami se objevil i FC Mělník. Ten vyslal do světa starší přípravku a mladší žáky.

„Na takový turnaj jsme jeli už poněkolikáté. Naše mládež působí jen v krajských soutěžích, proto je docela logické, že se účastníme tak kvalitních šampionátů," upozornil Karel Kasáček, trenér mladších žáků. Toho v Nizozemsku doplnil Jan Sedláček, kouč starší přípravky.

Turnaj se více povedl mladším žákům. A opravdu předvedli vynikající výkon, skončili těsně za první trojkou. Z osmadvaceti mužstev! „Úspěch je to pro nás naprosto parádní," netajil spokojenost Kasáček.

Starší přípravka skončila ve své kategorii v druhé polovině, z osmadvaceti týmů obsadila šestnácté místo.

„Starší kluci si to užili o něco víc, protože se jim dařilo. Od nás jsem ale s turnajem spokojený. I když je pravda, že jsme skončili trochu za očekáváním," uznal Sedláček.

Obě mužstva se vrací s cennými zkušenostmi. „Kluci se seznámili s novým stylem fotbalu. Na rozdíl od toho českého je strašně agresivní a tvrdý. Je to kolikrát na hranici fair play, ale nevymlouváme se. Zároveň nám turnaj ukázal, v čem máme rezervy a na čem musíme zapracovat," dodal Sedláček.

FC Mělník se ve světě neztratil. Ukázal potenciál i kvalitu. A mladé naděje mají nezapomenutelný zážitek. Mnohem více takových turnajů!