Duel pro domácí nezačal nejlépe, inkasovali hned v úvodu. Po gólu sice převzali iniciativu, ale při dvou tutovkách soupeře, který dosud posbíral jen o dva body víc, podržel brankář, nebo konstrukce brány.

Vyrovnání přišlo hned v úvodu druhé půle. Svou první ligovou branku vstřelil Lukáš Batka. Po dalších pěti minutách rozhodl o neratovickém vítězství nechytatelnou dělovkou další premiérový střelec Michal Chládek. I když závěr domácí zvládli jen s vypětím všech sil, vytoužené a zasloužené vítězství uhájili.

„Vítězství pro nás znamená, že jsme se konečně odlepili od posledního místa a se ziskem čtyř bodů jsme předposlední. Je jasné, že se nad tím může někdo pousmát, ale pro nás trenéry a hlavně pro naše svěřence, kteří jsou, jak už jsme několikrát zmiňovali, poskládáni z ročníků 95, 96, 97 a 98, je vítězství nesmírně cenné a motivující,“ shodli se trenéři Weiner, Pospíšil a Novotný.

Starší dělilo jen pár minut

Blízko první výhře byl i starší tým. Na konci celkem podařeného zápasu se stejným soupeřem přibyla do tabulky „jen“ třetí neratovická remíza (3:3).
„Pokud bychom proměňovali šance, kterých jsme měli zejména v první půli několik, mohl být výsledek ještě veselejší,“ uvedl neratovický trenér Pavel Stuchlý.

Domácí v zápase dvakrát dotáhli těsný náskok hostů. První gól smazal hlavou Kettner. Slabší chvilku brankáře Prejsy při slabé střele napravil po důrazném souboji s jeho hostujícím protějškem Šimandl, který doklepával už ve druhém poločase na 2:2.

Radost z obratu, který zařídil deset minut před koncem Klobása, trvala jen pět minut. Při standardní situaci podruhé v utkání zaváhal neratovický brankář a nejvyšší hráč soupeře srovnal na konečných 3:3.

„Kluci byli z výsledku trochu zklamaní. První výhra byla blízko. I tento výsledek je pěkný a zasloužený. Hořovičtí jsou sice předposlední, ale před utkáním měli osmnáct bodů a přes třicet vstřelených gólů, byli jasným favoritem. Jsme rádi, že naše výkonnost má vzestupnou tendenci. Tým tentokrát zahrál dobře i směrem dopředu,“ nevyzdvihl trenér Stuchlý záměrně žádného jednotlivce.

O nadcházejícím víkendu se Neratovičtí představí v Sokolově.