Sobotní vítězství třetího celku pořadí na hřišti vedoucích Lobkovic (1:2) ale nedokázali naplno vytěžit druhé Mlékojedy, které jen remizovaly v Liběchově (2:2). Oba vedoucí celky tak dělí pouhý bod a vše nasvědčuje tomu, že se bude rozhodovat až v posledním kole ve vzájemném utkání.

„I když jsme si přijeli do Liběchova pro výhru, tak jsme nakonec byli rádi i za remízu. Domácí mají především ve Veselém výborný útok. Když jsme se dozvěděli, že Lobkovice prohrály, což jsme předem nečekali, tak jsme měli radost,“ uvedl předseda mlékojedského Startu Josef Frajbiš.

V Mlékojedech v začátku sezony s postupem tak nějak ani nepočítali, cílem bylo spíše jen stabilizování kádru. Možnost rvát se o nejvyšší příčku se narodila tak nějak sama. „Uvidíme, jak dopadne další víkend, ale asi se bude rozhodovat až v posledním kole v Lobkovicích. Zkusíme to. Kdyby se to náhodou podařilo, tak se budeme rozhodovat, zda do okresu jít. Je to odvislé od posílení týmu, abychom tam nedělali ostudu a hned se nerozpadla parta, která se dala zásluhou trenéra Hýře dohromady,“ dodal Josef Frajbiš.

Zajímavé a nečekané výsledky ale mají na svědomí i celky ze dna tabulky. Ještě před pár týdny odepisovaná rezerva Tišic vyhrála podruhé v řadě. Na hřišti Záryb B dokonce rozhodla o svém prvním bodovém zisku na hřištích soupeřů (1:2) v samém závěru, kdy navíc hrála v deseti.

Tišické obrození znervóznělo další týmy ze spodní poloviny tabulky. Ve větším klidu už ale mohou být ve Všetatech, které doma přesvědčivě porazily mělnické Botafogo (3:0). Domácí si všechny údery nechali v naprosto vyrovnaném zápase až do závěrečné čtvrthodiny. Vysoká B si s Vehlovicemi rozdělila po bodu (2:2). Oba celky se tak budou muset mít v závěrečných kolech na pozoru. Černého Petra zatím drží po domácí vysoké porážce (1:5) od Kostelce neratovický Lotos.