Mělnicko / Kdo se rozhodne navštívit zápas fotbalistů Mlékojed doma i venku, určitě nelituje. V každém jarním utkání totiž padlo devět gólů. Ani tentokrát ale bohatá gólová nadílka Startu nestačila na bodový zisk, a tak se mužstvo dál propadá tabulkou A skupiny III. třídy. V prvním zápase prohráli Mlékojedští doma především zásluhou Gabča 2:7. Do Dřís jeli s odhodláním na nápravu. Poločasový výsledek 4:1 pro domácí ale narušil všechny plány. Do druhého dějství nastoupili hosté s tím, že se sedmigólová nadílka z prvního jarního kola nesmí opakovat a zlepšenou hrou značně zdramatizovali zápas. Konečný poměr sil vyzněl 5:4.

V dalším utkání skupiny Kostelec hostil Velký Borek. Slavia zopakovala minulé domácí vítězství 2:0 nad Dřísy i venku. Kostelečtí neměli v průběhu zápasu jedinou pohlednou akci a hostující gólman tak nemusel řešit žádnou složitou situaci. Velký Borek se předvedl se svou klasickou hrou na brejky. S rychlými útočnými hroty si domácí za celý zápas neporadili. Celek od Mělníka se tak dostal na průběžné čtvrté místo. Další kolo ale určitě prověří formu Slavie lépe, do Velkého Borku totiž přijede béčko Neratovic.

Ještě před začátkem jara se počítalo, že se o záchranu popere trojice týmů Tišice B, Vysoká B a neratovický Lotos. Po dvou kolech se předvedenou hrou a hlavně výsledky mezi zachraňující se celky přidaly i Všetaty. Ty si po nevydařeném utkání v Horních Počaplech měly spravit chuť doma na posledním týmu tabulky z Tišic a dostat se do herní pohody. Ale opak je pravdou. Tišické béčko se po vydařeném prvním kolem netajilo touhou alespoň na bod. Nakonec má všechny tři a dostává se po dlouhé době z posledního místa. Nepříliš pohledný zápas rozhodl jedinou brankou po změně stran Vítovec.

Překvapivě se ale bodů dočkaly i další celky ze suterénu tabulky. Možná ještě více než domácí remíza béčka Vysoké s favoritem z Liběchova se nečekal bod od zachraňujícího se Lotosu na půdě Horních Počapel (oba 1:1). Čtyři poslední celky tak dělí pouhé tři body a boj o záchranu se stává vyrovnanějším.

Naopak stále jasněji je na čele. Mělnický FC má po další kanonádě, tentokrát do sítě městského rivala Botagofa, na druhého už těžko překonatelný jedenáctibodový náskok.

VÝSLEDKY A TABULKA

Autor: Josef Bendl