Porážku si vůbec nepřipouští. Pět zápasů v řadě zvládli a proti Motorletu tomu nebylo jinak. Do vedení šli domácí už ve čtvrté minutě, když aktivním napadáním vybojovali po rozehrání brankáře Malíka míč a ten se bleskovou kombinací dostal až k Lukáši Novákovi, který pod padajícím gólmanem usměrnil míč do sítě. Neratovický střelec úvodního gólu dostal vůbec poprvé v nové sezoně šanci hned od první minuty a za důvěru se odvděčil důležitou trefou.

„Lukáš Novák na šanci čekal a teď se k ní dostal úplnou náhodou, při rozcvičení se nám totiž zranil Škarecký. Myslím, že se s tím popral velmi dobře, zápas vyloženě oddřel. Do týmu přinesl velkou touhu a velkou pracovitost. I Tláskalovi se premiérový start od začátku utkání povedl,“ zhodnotil dva nováčky v základní sestavě trenér Tomáš Staněk.

Do hry se po obdrženém gólu dostal i Motorlet, narážel ale na spolehlivě hrající obranu domácích. A když už byla neratovická defenziva přechytračená, se vším si poradil dobře chytající Švejda. Druhé trefy se modrožlutí dočkali v pětašedesáté minutě, po centru z rohového kopu se hlavou prosadil Jakub Pajkrt. 

Motorletu už nezbývalo nic jiného, než všechny síly vrhnout do útoku a zachránit tak alespoň bod, otevřená obrana hostů ale byla přímo lákadlem k rychlým brejkům. Jeden takový zužitkoval David Weiner, který si naběhl na přetažený centr a z první poslal míč za záda bezradného Malíka. Čtvrtý gól navíc přidal v samotném závěru Andrej Ďurinda.

„Výsledkově paráda, ale herně to bylo spíše vydřené. Útoky Motorletu jsme řešili velmi dobře, hlavně Regner měl na hlavě každý centr soupeře. Hosté ke konci už museli hrát na riziko, čehož jsme dokázali využít. Zvládli jsme to a obrana má za sebou suprově odehraný zápas,“ popsal výkon svých hráčů kouč Staněk.

Po šestém, tentokrát jasném, vítězství v řadě si FK nadále drží vedoucí pozici celé divize, tým doposud ztratil jen jeden bod. Za týden ostře prověří formu celku z Mělnicka Kladno.

FK Neratovice – Motorlet Praha 4:0 (1:0). Branky: 4. Novák, 65. Pajkrt, 81. Weiner, 86. Ďurinda. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Kříž – Hodek, Štychová. Diváci: 150.