Ve dvou případech se divizní týmy postaraly o překvapení na účet třetiligistů. Dobrovice vedla na hřišti pražské Admiry už dvoubrankovým rozdílem, přemožitel Ostré z předkola si ale vyrovnáním vynutil prodloužení. V něm branka nepadla. Na řadu tak přišly penalty, jedinou neproměněnou měli na kontě hosté.

V Českém Brodě domácí v úvodní čtvrthodině druhého poločasu otočili proti Hořovicku nepříznivý vývoj. Třetiligovému nováčkovi už nepomohla ani téměř půlhodinová početní výhoda po vyloučení Medka.

Dvoubrankový náskok prohospodařil také Benešov, který v Brozanech nakonec poslalo dál břevno nastřelené domácími v sedmé sérii penalt. Zápy ve Chrastavě proti týmu bývalého reprezentanta Štajnera otáčely ve druhém poločase.

Druholigové celky roli favorita splnily, i když trenér Vlašimi Martin Hašek byl po těsné výhře na hřišti hradecké Olympie spokojen pouze s postupem, výkon označil za nejhorší v letošní přípravě.

V Kladně fotbalisté Táborska s přehledem získali povinné vítězství, pro které si jeli. Domácí se ale nemají za co stydět, trenér Pihávek se musel obejít bez středových hráčů a za těchto okolností jeho svěřenci odvedli maximum. Navíc také oni dohrávali půlhodiny bez vyloučeného hráče.

Krajské derby dvou ještě na jaře třetiligových týmů rozhodla v Kolíně jediná branka, kterou Soldát v závěru poslal Králův Dvůr do dalšího kola. V něm mohou účastníci narazit už i na soupeře z nejvyšší soutěže a třeba z druhého konce republiky. Losovat se bude v sídle FAČRu na Strahově v úterý.

Středočeši v 1. kole

Admira Praha – Dobrovice 2:2 po prodl., pen. 5:4 (2:2, 0:1, Majer z pen., Nádeníček – Osvald, Šultes), Český Brod – Hořovicko 3:1 (0:1, Křelina, Fikejz, Makovský – Zítek, ČK: 65. Medek – ČB), Velvary – Převýšov 1:4 (1:1, Ludvík – Bastin 2, Veselka, Labík), Dvůr Králové – Benátky n. J. 0:3 (0:1, Kamlach 2, Špilár), Kladno – Táborsko 0:4 (0:2, Traore 2, Ciku, Mrázek, ČK: 59. Šíma – Kl.), Kolín – Králův Dvůr 0:1 (0:0, Soldát), Chrastava – Zápy 1:2 (1:0, Řezka – M. Jelínek, J. Jelínek), Ol. Hr. Králové – Vlašim 1:2 (1:1, Korba – Nečas, Janda), Brozany – Benešov 2:2 po prodl., pen. 6:7 (2:2, 0:0, Studecký, Franc – vlastní, Laštovka z pen.), Čáslav – Živanice 0:3 (0:1, Janecký 2, Motyčka), SK Rakovník – Štěchovice 0:2 (0:2, Batka, Hřebeček, ČK: 74. Pucholt – SKR).