Čtyři kola před koncem nejvyšší okresní soutěže fotbalistů je znám její letošní král. Stal se jím tým SK Mšeno, který tak potvrdil, že o titulu přeborníka se rozhoduje hlavně v podzimní části sezony. Mšenským, kteří od 5. kola pustili do vedení nakrátko jen jednou Dolní Beřkovice, se během jarních odvet herně ne vždy dařilo podle představ, ale právě v těchto utkáních dokázali s výjimkou domácího duelu s Byšicemi vydřít tři body. Stalo se tak i ve 23. dějství, ve kterém vyhráli na hřišti Nové Vsi. A protože druhý Řepín, který na jaře předváděl slušnou stíhací jízdu, pouze remizoval ve šlágru kola u třetích Tišic, mohl SK slavit historický postup do krajské I. B třídy.

Hráč si po srážce ze zápasu nic nepamatoval
Nová Ves / Zápas ovlivnila rychlá branka hostí, kteří se poprvé radovali hned po rozehrání. Po brance se domácí vzpamatovali, místy začali soupeře i přehrávat a dostavila se i šance. Michalu Horákovi se ale nepodařilo Hnízdila v brance přehodit. Hosté se připomněli pěknou akcí, na jejímž začátku stál bývalý hráč Sokola Janouch, nebezpečný centr zůstal nezužitkovaný. Pak přišel moment, který každého vyděsil. Jakub Vancl šel do souboje s Hnízdilem, který mu dopadl na hlavu, a muselo přijít rychlé ošetření. Domácí hráč dál pokračoval ve hře, zatím.

Krátce po změně stran utlumil domácí aktivitu druhý gól v Kocourkově síti. Centr vracel Jíša hlavou jako malou domů svému brankáři, tomu však lehký míč vypadl z rukou přímo na nohy atakujícího Gráta - 0:2. Po brance musel ze hřiště Jakub Vancl, na kterém zanechal střet s brankářem následky. Hráč podle internetových stránek Sokola nevěděl, co na hřišti dělá, a kde se tam vzal. Po zápase putoval do nemocnice, kde lékař potvrdil otřes mozku a ztrátu paměti. Do konce zápasu mohla hrstka přítomných diváků vidět ještě dvě neproměněné tutovky. Nejprve Kocourek zlikvidoval nájezd hráče Mšena, to samé se podařilo na opačné straně, když nechal Hnízdila vyniknout Michal Horák.

Veteránům neubralo na elánu ani horko
Kostelec / Utkání sousedů na dně tabulky mělo silnou motivaci především pro Mlékojedy, protože záchrana Kostelce už není možná. Z počátku vyrovnané utkání na obou stranách vyneslo pro hosty důležitý gól do šatny, když v poslední minutě poločasu zkušený Hýř poslal z trestného kopu Mlékojedy do vedení. Po změně stran stále s větší chutí hrající hosté zapomněli na svůj mnohem vyšší věkový průměr, a když je naproti očekávní nezdolalo ani horko, tak tahle parta žlutých veteránů si výhru nedala vzít. A byl to opět Hýř, kdo v závěru parádním obloukem překvapil domácího brankáře a pojistil tak na 2:0. Kostelec se opět utápěl ve starých chybách. Vytvořil si sice několik slibných šancí, ale všechny a někdy i neuvěřitelně zmařil. „Hrajeme o všechno a překonáváme navíc momentální krizi, do které se naše mužstvo ne svojí vinou dostalo. Za to patří hráčům zvláště dnes velký dík. Závěr bude pro nás hodně těžký, ale o záchranu se pokusíme ze všech sil,“ zhodnotil výkon svého mužstva předseda Startu Josef Frajbiš. Kolikrát ten už ve svých letech střídavě věší a zase sundává kopačky, když je to zapotřebí. Učinil tak i v tomto důležitém utkání a jeho poctivě odehraný poločas jen potvrdil, jakou je pro Mlékojedy stálou a hlavně morální posilou. Sekretář Kostelce Josef Klíma označil porážku za zaslouženou. „Podíly viny si musejí bohužel rozdělit sami hráči. Dvakrát se asi bude muset zamyslet i náš brankář.“

Přetahovaná v místním derby
Nelahozeves / K derby mezi Pétézetkou a Veltrusy se nedostavil rozhodčí, a tak píšťalku oprášil bývalý sudí Zdeněk Cabák. S jeho výkonem mohli být aktéři spokojeni. Domácí opět nezvládli začátek a ve 20. minutě brankami Melišíka a Podskalského prohrávali 0:2. Domácí díky brankám Dunky ještě do poločasu srovnali. Hned pět minut po přestávce dokonal obrat Mazanec, ale hostující Štofl opět vyrovnal. Po hodině poslal Mazanec domácí znovu do vedení. Poslední slovo měl ale veltruský Soudský, který upravil na konečných 4:4. Od 80. minuty hráli domácí o deseti po vyloučení brankaře Retbergera za hraní rukou mimo trestné území. „Derby přineslo nejen hodně branek, ale zároveň hodně zvratů. Oba týmy si připsaly zaslouženě pouze jeden bod,“ hodnotil domácí sekretář Jiří Rous.