V okresním přeboru fotbalistů se už ve třetím kole po sobě v součtu dařilo více hostujícím celkům. Na obou koncích tabulky se pět kol před koncem začíná pozvolna vyjasňovat. Největší nervy, které dal v utkání v Kralupech najevo už nyní hrající trenér Mlékojed Rybák, přinese boj o opuštění případných dalších sestupových míst.


Inzultace nebo konec?
Kralupy - Mlékojedští měli na Čechii nakročeno k dalšímu jarnímu zisku, z poločasového vedení ale nakonec nevytěžili ani bod. A práci s utkáním budou mít i příslušné komise OFS Mělník. V závěru údajně nebyl spokojen s rozhodováním sudího Jahody hostující Jaroslav Rybák a arbitra měl udeřit hlavou. Rozhodčí v tu chvíli zápas ukončil, ale není zcela jisté, zda z důvodu inzultace nebo vypršení hrací doby, kdy hráč zasáhl až poté. Disciplinární komise OFS ještě včera neměla k dispozici zápis o utkání, případem se však bude zabývat a přislíben má dokonce videozáznam z utkání. V případě prokázané inzultace mohou Mlékojedy přijít po skončení soutěže o tři body. Předseda hostujícího Startu Josef Frajbiš včera odmítl celou záležitost komentovat.

(lk)

Dvakrát vedli, přesto prohráli
Nová Ves - Fotbalistům Nové Vsi se nepodařil potvrdit tříbodový dovoz z Kostelce a příští zápas v Mlékojedech pro ně bude mít existenční nádech. Přitom proti Tišickým šli Sokolové doma do vedení zásluhou Jakuba Vancla. Poté přišly spálené šance hlavně před hostující brankou, kterých mohli Novoveští po utkání právem litovat. Do druhé části vstoupili hosté aktivně a z penalty srovnali. Pak už chvíli znovu tahali za kratší konec, když se nechal zbytečně (protesty) vyloučit Plášil. Když poté nepohrdl penaltou ani Michal Horák, zdálo se, že body zůstanou doma. Jenže se záhy vyvážil i počet vyloučených, když sudí vykázal Milana Vancla, který strčil do protihráče. Do konce si Tišičtí vypracovali řadu příležitostí. K vítězství jim stačilo proměnit dvě.

(lk, zpr)

Pochvala soupeře slabou náplastí
Kostelec - Místní fotbalisté to nejspíš mají sečtené, přesto v zápase s Řepínem nedali sestupový smutek najevo. Odvážným výkonem proti favorizovanému soupeři odehráli vyrovnanou partii. V té se projevila stará slabina, kterou je střelecká neschopnost. A protože i daleko zkušenější hosté si na cestu k Labi zapomněli doma jinak úspěšné střelecké kopačky, musely se v zápise nutně objevit dvě nuly.

„Oceňuji výkon domácích a vyslovuji podiv, jak může mužstvo s podobným přístupem zaujímat poslední místo,“ složil kompliment na adresu domácích předseda Řepína Milan Vaněček. Zkušený funkcionář mužstva, které se stále ještě nevzdává možnosti dotáhnout vedoucí Mšeno, dále poznamenal, že to byl hostující tým, kdo dnes zůstal za očekáváním a domníval se, že se Kostelečtí porazí sami. „Soutěž pomalu zatahuje oponu a my se ještě probouzíme. Proti kvalitním soupeřům se dokážeme vytáhnout. Dnešní bod je děkovným pohlazením za výkon celému mužstvu, ale na naší situaci nic neřeší,“ hodnotil sekretář Kostelce Josef Klíma.

(živ)

Předčasná radost
Byšice - Libiští fotbalisté naproti minulým utkáním hráli od začátku útočně, a to jim na hřišti Vitany přineslo rychlé vedení. Překvapení domácí nebyli schopni v první části ohrozit branku Sokola. Po přestávce se hra vyrovnala a domácí se už více dostávali na dostřel. Po dvou standardních situacích se jim dokonce podařilo výsledek v závěru otočit, ale vítězství se nedočkali. Důraznější hosté v nastavení vydolovali bod.

(vr)

Venku lépe než doma
Nelahozeves / Nováček z Čečelic se po špatném vstupu do jara v posledních kolech zvedl a především na hřištích soupeřů se činí. Po Dolních Beřkovicích dokázal triumfovat na půdě rovněž lépe postavených PTZ. Bilancí na hřištích soupeřů se Sokolové rázem řadí mezi nejlepší. Rozhodujícím faktorem se staly chyby v domácí obraně, které hosté pohotově trestali. Když v 21. minutě zvyšoval po rohu hlavou Šubr na 0:3, bylo jasné, že domácí nemají den. I oni sice měli několik slibných možností, mušku však nechali někde za rohem. Druhý poločas se nesl ve znamení domácí snahy o změnu skóre, Čečeličtí je ale do výrazných příležitostí nepouštěli a naopak sami přidali čtvrtý zářez. Týmy dohrávaly zápas v deseti bez vyloučených Buchy a Šubra.

(zpr)


Mšeno v cílové rovince
Mělník - Po sobotním zaváhání Řepína se čekalo, jak se z minulé domácí porážky oklepe vedoucí Mšeno. Hostům se na Pšovce podařil vstup do utkání. Už v 5. minutě kopali za faul na Šlédra penaltu, kterou však gólman Čech vyrazil. Lídr si i nadále udržoval převahu a na Čecha létala jedna střela za druhou. V 17. minutě mu ještě pomohlo břevno, o tři minuty později už nestačil na dorážku Dvorného. Teprve pak se začali osmělovat i domácí. Jejich pokusy z dálky ale k úspěchu nevedly. Nejagilnější byli v tomto směru kmenoví hráči áčka - Kettner a Gabčo. Hosté našli slabinu na levé straně domácí obrany, ale výtečného Čecha už do přestávky překonat nedokázali.

Do druhého poločasu naskočili domácí naladěni na útočnou vlnu a hned po dvou minutách přišlo vyrovnání Lukášem Krejčíkem. Parádní domácí čtvrthodinku završil gólem Šesták, který však pro ofsajd nebyl uznán. Domácí pak vypadli z tempa a zkušení hosté začali přebírat v zápase iniciativu. Dlouho své útoky tahali po pravé straně, kde ale kraloval domácí obránce Kraus. A tak to zkusili i z druhé strany. A hned úspěšně. Po přesném centru už pro Dvorného nebyl problém uklidit míč do sítě. Už o minutu později, při signalizované výhodě, se do vápna probil Kolumpek, ranou z deseti metrů prostřelil Čecha potřetí a o vítězi nebylo pochyb. Pět minut před koncem pečetil výsledek čtvrtým gólem Čurda, který trefil z trestného kopu šibenici. Jelikož si největší soupeř Mšena o postup – Řepín – zahrál na Jánošíka a věnoval bod „chudému“ Kostelci, mohou už vítězové pomalu slavit postup. „Vítězství bylo zasloužené. Škoda výpadku na začátku druhé půle, kdy nás domácí přehrávali. Postup je blízko, ale ještě není nic rozhodnutého a lehké to v závěru rozhodně nebude. Poslední krok je vždy ten nejtěžší,“ věděl po utkání hostující kapitán Jiří Guttenberg.

(jah)