Dvacáté dějství okresního fotbalového přeboru ponechalo Řepínu naději na stíhání vedoucího Mšena. Naopak na druhém konci tabulky se sestupová voda pomalu zavírá za Kostelcem, jehož nejbližší konkurenti naplno bodovali.


Obrat řídil kapitán Proksch
MŠENO - Už první minuty utkání vedoucího Mšena naznačily, že Byšice nebudou vůbec jednoduchým oříškem. První půle skončila i přes šance na obou stranách bez branek. Po přestávce čekala hrstka domácích příznivců, že Mšenští zaberou a vstřelí vedoucí gól. To se podařilo v 50. minutě, kdy se v pokutovém území nejlépe zorientoval Pokorný. Domácí pak usnuli na vavřínech. V 66. minutě byšický Proksch z přímého kopu tvrdou přízemní střelou nedal Hnízdilovi šanci. Vyrovnání hostům pomohlo, rázem začali Mšeno přehrávat. Naopak domácí šli do křeče.

Hektický závěr přinesl dobrou šanci Kříže, jehož oblouček přehazující byšického brankáře Saibta skončil těsně vedle. Vzápětí udeřilo na druhé straně. Na centr si naskočil Proksch a hlavou rozhodl o překvapivém, ale zaslouženém tříbodovém zisku. Domácí tentokrát nehráli tak dobře jako v předcházejících zápasech. „Tentokrát jsme podali zodpovědný a bojovný výkon,“ zářil naopak autor obou hostujících branek Petr Proksch.

Propad nezastavili
LIBIŠ - Vítězstvím hostujícího celku skončilo i měření Libiše B a „Pétézetky“. Neurovnaný výkon domácích pomohl pohotovějším hráčů Nelahozevesi k vítězství v utkání, které nemělo valnou úroveň. Hosté si v prvním poločase vytvořili několik příležitostí. Prosadil se však pouze ve 22. minutě Mazanec. Ve druhé půli jako by hosté chtěli více diskutovat než hrát, umožnili domácím vytvořit převahu, ale ta končila na hranici šestnáctky. Hosté se mohli oprávněně obávat o výsledek. Až v nastaveném čase byl v šestnáctce sražen Dunka a pokutovým kopem Mazanec uzavřel účet na 0:2. Béčko se po sedmé porážce z posledních osmi utkání propadlo až na 10. místo tabulky, na které rozhodně nejsou v Libiši zvyklí.


Druhou příčku v pohodě uhájili
ŘEPÍN - Souboj o druhé místo byl k vidění na řepínském pažitu. Domácí hostili Dolní Beřkovice, kterým chtěli vrátit těsnou porážku z podzimu. V 15. minutě unikl hostující obraně Štrupl a pohodlně obstřelil beřkovického brankaře. Druhou branku přidali domácí díky důrazu Šplíchala, který vybojoval míč a vyzval ke skórování Kratochvíla. Ve druhém poločase hosté trochu přidali, ale k přímému ohrožení branky se dostávali pouze sporadicky. Nebezpečný byl opět Řepín. Jeden z rychlých výpadů zakončil Dvořák, kterému do vyložené šance přihrál Rotta. Řepín si druhé místo udržel a díky zaváhání Mšena ještě živí určitou postupovou naději.

Pět gólů za půlhodiny
MLÉKOJEDY - Slušná nedělní návštěva utkání Mlékojed se Pšovkou si zakřičela gól v první části jen jednou. To když se v závěru půle trefil z šestnáctky Jahodka. Po přestávce ale přišly slušné brankové hody. Vše načal Bendl, který dorazil Morův centr. Dvoubrankový náskok ale vydržel Startu jen tři minuty. Nedorozumění v zadních řadách potrestal Lukáš Krejčík. Pšovecký hráč si svou gólovou chvilku zopakoval ještě jednou, když snižoval na 3:2. Už před tím ale šťastným odrazem rozvlnil síť domácí Kučera a na konečných 4:2 upravil čtvrthodiny před koncem hlavou Hýř.

Otevřená vrátka k sestupu
KOSTELEC - Utkání dvojice bodově nejchudších přineslo v Kostelci kopanou jen průměrné úrovně a poukázalo, že postavení obou mužstev v současné době odpovídá jejich slabé formě. I tak se ale do této bezútěšnosti dostalo prostoru na góly, ze kterých se nakonec radovala Nová Ves. Hosté zahrozili po půlhodině brankou Kratochvíla, ke které se po pěti minutách připojil horák druhou, když zužitkoval roh pohotovou hlavičkou. Kostelec dokázal ještě do změny stran snížit Šťastným na 1:2, ale to bylo také vše, co mohl hrstce zklamaných diváků nabídnout.

„S první polovinou jsme byli i s výhradami celkem spokojeni, druhá půle už byla horší, ale celkový výsledek nám posílil naděje na udržení, i když to bude hodně těžké,“ zhodnotil výkon hostí vedoucí mužstva Milan Vancl. Už se vším smířený trenér SK Labského Roman Turčák soudil, že jeho tým nehrál zase tak odevzdaně. „I do okresního přeboru se musí vstoupit s patřičnou kvalitou a tu v současné době bohužel nemáme."