Mělnicko / Ani o Velikonocích si diváci od fotbalu neodpočinou. Čeká je řada zajímavých zápasů, které určitě okoření první jarní derby v krajských soutěžích mezi Řepínem a Vysokou.

Prolog víkendových zápasů obstará v sobotu dopoledne Libiš, která v krajském přeboru zavítá na hřiště Spartaku Příbram. Favorit je jasný – Sokol Libiš, který je se ziskem devětatřiceti bodů čtvrtý se stále reálnou šancí bojovat o postup. Příbram tabulku uzavírá a žalostný zisk devíti bodů jí mnoho šancí na záchranu nedává. Záležet ale bude na samotných hráčích Libiše, kteří soupeře nesmí ani v nejmenším podcenit.

V A-třídách budou všechny tři celky z Mělnicka v domácím prostředí „žehlit“ nezdary z minulého kola, ze kterého odešli bez bodu i vstřelené branky.

Pšovka hostí dalšího z kandidátů na postup Tuchlovice. Pro domácí to bude těžký oříšek, ale Mělničané si v domácím prostředí nemohou dovolit ztrácet.

Nelahozevské Dynamo čeká v utkání bez favorita nevyzpytatelné Hradištko. Ve skupině B stojí Neratovice před utkáním pravdy, které ukáže, jak to vypadá s jejich postupovými ambicemi. Soupeřem svěřenců trenéra Kafky bude suverénní lídr z Kouřimi.

Tahákem I. B třídy je derby Kokořínska. Sedmý Řepín přivítá o tři patra níže postavenou Vysokou. Řepínským se proti Vysoké dlouhodobě nedaří, ale domácí věří, že v sobotu kletbu zlomí. „Na derby se těšíme, je to zápas dvou vyrovnaných celků, který nemá favorita. Proti Řepínu se nám dlouhodobě daří a máme s ním lepší bilanci. V B třídě jsme s ním zatím neprohráli (2-1-0), ale každá série jednou končí. Doufám, že tato ještě chvilku vydrží. Hrajeme nyní dvakrát venku, na Řepíně a v Kosmonosích a minimálně jednou bychom chtěli zvítězit. Bohužel nám bude delší dobu chybět Martin Skopka, který si v utkání béčka s Liběchovem naštípl lýtkovou kost,“ lituje ztráty jedné z opor trenér Vysoké Václav Řízek.

Vyrovnaný souboj čeká také sekretář Řepína Jaroslav Urbánek: „Určitě doma chceme vyhrát. Je to ale všechno otevřené, soutěž je neskutečně vyrovnaná a každý může porazit každého. Snad už budeme hrát v silnější sestavě, měl by už nastoupit dlouhodobě zraněný Zdeněk Prejza. Otazník ale visí nad startem Šplíchala (kotník) a Peřestého (sval).“

V dalším zápase jsou doma Tišice jasným favoritem proti poslednímu Skalsku. Záryby minule překvapily v Dlouhé Lhotě a vítězství mohou potvrdit doma s Kosořicemi. Nejlepší okresní mužstvo v soutěži, Lužec, hostí Dlouhou Lhotu. V případě vítězství se u Vltavy jistě budou moc zajímat o výsledek Rejšic, jejichž zaváhání by mohlo Lužec poslat do čela.

Soutěž je ale velice vyrovnaná. Rozdíl mezi lídrem a dosud sestupujícími Kosmonosy je pouhých devět bodů, což přidává na zajímavosti. Žádné mužstvo si nemůže dovolit nic odevzdat zadarmo.

Autor: Jaromír Hejna