Zápas sliboval už předem hodně. Vždyť hostující kádr se jen hemží ligou ostřílenými borci. Ovčárští naopak na domácím hřišti neprohráli už déle než sezonu. Skutečnost ale tentokrát všechna očekávání předčila.

Domácí dokázali, že se velkých jmen nebojí a svým výkonem více než tři stovky svých příznivců doslova nadchli.

I když se ani v prvních pětačtyřiceti minutách nehrál špatný fotbal, tak šlo pouze o odvar toho, co nabídl druhý poločas. Hosté více drželi míč, měli optickou převahu, nebezpečně rozehrávali standardní situace, o vyložených šancích ale nemohla být řeč. Gólově vypadal snad jen průnik Šislera, který ale zakončil vedle.

Domácí soustředící se od začátku předevšímna defenzivu směrem dopředu nebezpeční nebyli a donutili tak svého trenéra sáhnoutještě do přestávkydo sestavy. Za útočníka Miroslava Müllera naklusal na hřiště Maršner.

Hrdinou první půle, přesněji jejího nastavení, se ale stal jiný hráč ve žlutomodrém dresu. Ferenc Róth si vzal u postraní čáry míč a svůj průnik až před šestnáctku zakončil excelentní technickou střelou do Winterovy šibenice.

Pro hosty vůbecprvní obdržený gól v soutěži.Trenér Jindráček o přestávceposlal na hřiště ofenzivní hráče Ibeho a Škodu a čekal sedrtivý tlak. Jenže ten ani nestačil přijít a domácí sázeli soupeři jeden úder za druhým.

V 50. minutě Jeník zakroutil trestný kop z ostrého úhlu do sítě a zahájil „bláznivou“ sedmnáctiminutovku, ve které padlo do obou branek pět gólů.

Kdyžneúnavný Maršner vysunul Rótha, mělidomácí už luxusní tříbrankový náskok. Hosté ale pro změnustále ještě dostatek času s výsledkem něco udělat. Zvlášť když Straka překvapivě propustil za svá záda skákavou střelu Fenyka – 3:1.

Odpověď ovšem byla opět bleskurychlá. Po dlouhém autu Kovaříkavyužil nedůrazu hostující obrany Hyka – 4:1. Ovčárštítak na čtyři góly potřebovali stejný početstřel.

Mezi střelce se pak nechtěně zapsal i stoper Ondrák. Straka sice zneutralizoval šanciIbeho, ale dobíhající kapitán Sokola uklidil míč do vlastní sítě. Přestřelka tím skončila, zajímavý fotbal pokračoval.

Sebevědomě a nadšeně hrající domácí drželi hosty v dostatečné vzdálenosti od Straky, několik standardních situací bez úhony přečkali a každou příležitost k rychlému protiútoku využili.

V 84. minutě se po jednom takovém dala pískat penalta na Maršnera, rozhodčí ovšem názor domácích nesdílel. Pro pátý kus si tak nešťastníkWinter, který si ve hře pořádně nesáhl na míč, došel do sítě v 89. minutě. Na konci pohledné akce několika ovčárských hráčů byl střídající Chalupa.

Zatímco v domácím táboře se po závěrečném hvizdu zaslouženě slavilo, hostům dosud úspěšný vstup do soutěže pořádně zhořkl…

Ovčáry – Bohemians Praha 5:2 (1:0)
Branky:
45.+1 a 56. Róth, 50. Jeník, 61. Hyka, 89. Chalupa – 60. Fenyk, 67. vlastní (Ondrák). Rozhodčí: Moník. ŽK: 2:2. Diváci: 350. Ovčáry: Straka – Matějček, Ondrák, Studený, Viskup – Jeník (82. Chalupa), Kovařík, Mareš, Róth – Hyka (78. Hašler), M. Müller (35. Maršner). Bohemians Praha: Winter – Macháček, Flachbart, Horáček, Grznár – Demeter, Čapek – Fenyk, Šisler, Janda – Pospíšil (46. Ibe).