Trenér Jiří Kafka by samozřejmě rád vylepšil už tak výborné minulé umístění, jenže sám ví, že to nebude jednoduché. „Budeme se snažit hrát, co nejlépe to půjde, a pokud možno se vyhnout bojům o záchranu,"nechal se slyšet po posledním přípravném duelu, ve kterém jeho tým prohrál jediným gólem s třetiligovým Královým Dvorem.

Jedním dechem ale znovu zopakoval svá slova o tom, že skupina B bude opět ze všech nejsilnější. „Zůstaly v ní týmy jako Vyšehrad, Motorlet, Úvaly, spadlo k nám Kladno, zatímco v jiných skupinách skončily některé přední kluby kvůli financím a nahradily je celky z krajských přeborů. Vzhledem k takovému obsazení nemůžeme mít jiný cíl než se zachránit," připomněl každoroční ambici a určitě by se nezlobil, kdyby v reálu opět dostala naplnění tak brzy, jako tomu bylo letos na jaře.

„Naše síla byla jednoznačně v celkové atmosféře v týmu, výborné partě, soudržnosti, buldočí bojovnosti a také disciplíně," vyjmenoval Jiří Kafka největší zbraně týmu, ze kterých gólově těžil Josef Kozák. Právě v jeho osobě modrožlutí po čase opět našli kanonýrařadícího se mezi nejlepší v celé soutěži, soupeřům se v ní dostal na kobylku celkem patnáctkrát.

Jenže to má háček. Mimo něj se totiž gólově prosazovali víceméněuž jen obránci po standardních situacích. „Sázet na jednoho střelce určitě nechceme," pravil před letní přípravou trenér. Podařilo se mu během šesti přípravných zápasů (bilance 2–2–2) oživit střeleckou chuť také u zbylých ofenzivních hráčů? „Tři góly dal v přípravě Gabčo, dva Kalaš a jeden znovu Jína ze standardní situace, tak uvidíme, kdo další se na podzim přidá,"nechávají se v Neratovicích překvapit.

Góly se každopádně budou hodit. Start do soutěže má totiž tým opravdu vražedný. V prvních pěti kolech hraje se třemi týmy z loňské první pětky a se dvěma nováčky. Na nějaké hvězdné posily do kádru, se kterým se po jaru rozloučili hostující hráči Vavruška, Špringr, Tříška a Zvoníček a také útočník Palanský (studium v zahraničí), se přitom v Neratovicích tradičně nehraje.

Avizovaný příchod Petra Tvrdého, obránce, který se přes Neratovice dostal do boleslavských mládežnických družstev, kde se postupně vypracoval až na jednu z opor třetiligové juniorky, zkomplikovalo jeho zranění. Zpět je alespoň brankář Josef Prokeš z Bohemians 1905, jenž před odchodem na Vyšehrad, kde toho ovšem na jaře už příliš neodchytal, působil v Neratovicích v krajském přeboru a v první divizní sezoně. Po krátkém účinkování v nižší rakouské soutěži znovu oblékne domácí dres i útočník Jiří Chrdle, z béčka si trenér vytáhl Andreje Ďurindu, z hostování na Pšovce (I. B třída) se vrátil Lukáš Lelek a z dorostu přichází David Weiner.