Poprvé se bude hrát v okresních soutěžích dodatečná baráž, která rozhodne o dalších dvou týmech postupujících o třídu výš. Na opačných stranách hřišť proti sobě budou stát celky umístěné na stejných místech ve svých skupinách.

Okresní přebor by si opět ráda zahrála rezerva mělnické Pšovky, která z něj sestoupila přesně před rokem. Aby se tak stalo, musí se vypořádat se Slovanem Horní Beřkovice, který podával po Dolanech nejlepší výkony ve skupině B. O postup do III. třídy budou usilovat oba vítězové skupin IV. třídy - Střezivojice a béčko Chvatěrub. Jeho výhodou je, že si může vypomoci dvěma hráči ze soupisky prvního přeborového týmu.

Barážová dvojutkání se hrají pohárovým systémem. Při rovnosti bodů platí pravidlo vyššího počtu gólů vstřelených na hřišti soupeře. Volbu pořadí zápasů doma a venku měl vždy tým s vyšší bodovým ziskem, tedy Horní Beřkovice a Střezivojice.

Původně se měla hrát baráž také o udržení ve III. třídě mezi rezervou Řepína a Zálezlicemi. Nová Ves ovšem bezprostředně po skončení bojů v letošním ročníku nejvyšší okresní soutěže přišla s tím, že od podzimu nebude hrát III. třídu, kam sestoupila, ale pouze IV. třídu. Oba celky z osmých příček svých skupin se tak zachránily bez boje.

Program baráže - středa, 18.00: Horní Beřkovice - Pšovka B, Chvatěruby B - Střezivojice. Odvety se hrají v sobotu v 17 hodin.