Největší překvapení devatenáctého dějství středočeské I. B třídy přinesla porážka Ovčár na hřišti Dolního Bousova. Cenných výher se dočkaly celky Dynama Nelahozeves, FC Mělník, Záryb a především Řepína, který dokázal vyhrát v Byšicích. Nadšeně bojující Lužec si přivezl bodík z Bakova. Neratovická rezerva i v nekompletní sestavě trápila (bohužel výsledkově neúspěšně) Kosmonosy na jeho hřišti. Největší nadílku dostal podle očekávání Kostelec, který z Klíčan odjel s devítigólovou nadílkou.

BRAŠKOV SE DVAKRÁT ČERVENAL

V Nelahozevsi byl k vidění průměrný zápas, v němž domácí šli do vedení gólem Simona už ve 3. minutě. „Náš záložník chtěl odcentrovat," přiblížil situaci trenér Daniel Kaplan starší. „Míč se mu svezl na vnější nárt a k překvapení všech skončil v síti." V dalším vyrovnaném průběhu sice Dynamo mělo víc šancí, ale hosty držel nad vodou vynikajícím výkonem téměř padesátiletý gólman Josef Zlata se zkušenostmi z vyšších soutěží. „Ač hosté dlouho hráli v oslabení, přesilovku jsme dlouho nedokázali využít ke zvýšení skóre," posteskl si Kaplan.

DO TŘETICE VŠEHO ZLÉHO

Poslední Kostelec ztratil všechny body také ve třetím utkání po sobě (skóre 2:21), byť u klíčanského lídra se sotva dal čekat zázrak. „Navíc jsme odjeli k zápasu kvůli absencím totálně oslabení jen v jedenácti lidech," vysvětloval kostelecký trenér Brabec. „V naší situaci je pro nás klíčové už každé utkání, zejména to za týden s Byšicemi."

V ZÁVĚRU PŘIŠEL TREST

Ovčárští fotbalisté působili po většinu zápasu ospalým dojmem, jejich hra postrádala hlavně pohyb bez míče a moment překvapení. I ve druhé půli se hosté v útoku viditelně trápili, a tak nebylo divu, že se domácí začali více tlačit před brankáře Chaloupku. Prvním varováním bylo břevno střídajícího Tomíčka. Rozuzlení přišlo tři minuty před koncem. Miřatský v dobré pozici ztratil míč, z rychlého protiútoku přišel školácký faul střídajícího Hrstky a z nařízené penalty se nemýlil Koštíř. Ještě než se hosté stačili vzpamatovat, inkasovali za dvě minuty znovu. Rychlý protiútok zakončil povedenou střelou Tomíček a pojistil domácím tři body. Ovčárští fotbalisté předvedenou hrou zklamali a zaslouženě přenechalibody nadšeně hrajícím bousovským mladíkům.

VÝHRA POVZBUZENÍM PRO FC

Proti ambiciózní Staré Boleslavi podal mělnický FC kvalitní výkon. O vedení se z penalty postaral Veselý a po vyrovnávací brance soupeře výsledek otáčel hlavou Jiskra. „Zejména v prvním poločase jsme hráli dobře," pochválil svůj tým vedoucí mužstva Željko Filipovič. „Těší nás, že jsme dokázali zopakovat podzimní výhru na půdě soupeře. Je pro nás povzbuzením do následujících dvou utkání na půdě soupeřů (Pěčice, Dolní Bousov).

JISTĚ ZA TŘEMI BODY

Také druhý domácí zápas po sobě dokázali zárybští fotbalisté přetavit ve výhru. Po týmu z Kosmonos odjely ze Záryb s prázdnou také Pěčice. „Zasloužená výhra," lakonicky zhodnotil úspěch zárybský kouč Jan Vlček. „V poslední době hrajeme dobře, ze čtyř utkání jsme získali jedenáct bodů a špatné to nebylo ani dnes. Mohli jsme vstřelit nejméně jednou tolik branek."

FOTKA ZHATILA START KOUČE

„Už jsem myslel, že se budu muset nominovat do základu," vtipkoval padesátiletý neratovický trenér Tomáš Pšenička. „Vše zhatila moje chybějící fotka v systému, škoda…" Jeho tým se však s personálním oslabením popral statečně, žel kvalitní výkon nepodpořil také gólově. „Vycházeli jsme z obranné hry podpořené rychlými brejky," dodal Pšenička. V průběhu utkání jsme měli několik dobrých šancí, takže se domácí favorit musel obávat o body až do poslední minuty."

BOD ZA STATEČNÝ VÝKON

Ohrožený Lužec se příkladně popral se svým osudem v Bakově, kde šel dokonce do vedení. „Zápas jsme rozjeli dobře," pochválil svůj tým lužecký kouč Pavel Dohnal. „Pak jsme se však zbytečně zatáhli, domácí převzali iniciativu a otočili výsledek. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat, když trestný kop Martina Tauchmana tečoval Martin Kučaba. Penaltová loterie pro nás bohužel nebyla úspěšná."

ROZHODL „ŽOLÍK" ŠTOLBA

V utkání mezi Byšicemi a Řepínem se čekalo, zda domácí ukončí jarní výsledkovou mizérii (jediný bod za prohru na penalty v Bakově). Lépe však začal Řepín, když Šmídovu střelu už po pěti minutách Schneider s námahou vytlačil na tyč. Branková konstrukce ovšem „zvonila" v 15. minutě i na druhé straně po ráně Dominika Menčla. Nevýrazní domácí pouštěli s chutí hrající Řepín do šancí, z nichž se ujala ta Černého, na kterého byšická obrana trestuhodně zapomněla. Po přestáce Byšičtí zvýšili obrátky, získali územní převahu, ale nenašel se nikdo, kdo by dokázal překonat pozorného Staňka. Až deset minut před koncem pěkně prošel Szen a zblízka vyrovnal. Fotbalovější Řepín však dokázal kontrovat pěkným gólem po hlavičce střídajícího „žolíka" Štolby.

„Ač jsme šli do zápasu s touhou uspět, nepodařilo se," postekl si po zápase byšický kouč Miroslav Hudec. „Teprve po přestávkové bouřce v kabině jsme se trochu zvedli, dokonce vyrovnali, ale soupeř nám nakonec vstřelil rozhodující gól. Dnes opět velmi chyběl Petr Menčl." Řepínský trenér Miroslav Babovák byl s výhrou – jak by také ne – velmi spokojený. „V první půli měl zápas vyrovnaný průběh, ve druhé jsme se moc báli o výsledek, ale podržel nás gólman Staněk. Jsem rád, že se střídajícímu Štolbovi podařilo dát vítězný gól."

Karel Horňák