„Naším cílem je hrát kolem středu tabulky a kopanou se bavit, i když to bude těžké. Ztrácí se radost a chuť do hry. Hráči, kteří toho fotbalově moc nepobrali, nemají chuť trénovat. Ti, co to umějí, chtějí jen hrát, a to je na okresní přebor málo,“ vysvětlil prezident klubu Jiří Kratochvíl, proč skončil s trénováním, které bylo podle jeho slov spíše jen obvoláváním hráčů. „Chtěl jsem béčko zrušit. Je tam však pár nadšenců, kteří chtějí jet dál,“ dodal.

Druhým místem namlsané Byšice chtějí slovy svého sekretáře Vladimíra Hroška na úspěch navázat a skončit do třetího místa. „Novým hráčem je Hoffmann, jinak je kádr víceméně stejný. Dostat se do něj mohou i kluci přicházející z dorostu,“ informoval.

Ani naposledy bronzové Mšeno neubírá ze svých ambic pohybovat se na čele. „S naší historií nemůžeme jinak. Jak to bude doopravdy, ukáže čas. Ale po kvalitní přípravě věřím, že můžeme uspět,“ říká Jiří Guttenberg, který po dlouhém zvažování nakonec pokračuje jako trenér. Náhradou za odcházejícího Janoucha je Libor Picek, z hostování se vrátil Vaněk.

To brankáři Danielu Hnízdilovi se v Nové Vsi zalíbilo a bude se spolu se spoluhráči snažit přiblížit čtvrtému místu z loňské nováčkovské sezony. „Hráče na to máme, horší už je to s fyzičkou,“ naráží gólman na neobsazený trenérský post po odchodu Miroslava Kaly.

Trenérskou změnu hlásí také ve Veltrusech. Po sestupu z kraje povede mužstvo v přeboru František Nádeník. Největším letním hitem je definitivní přestup bratrů Kopeckých a Nádeníka z Kaučuku. Platnými členy týmu se pozvolna stávají i někteří mladíci, což spolu se zkušenostmi z kraje předurčuje AFK lepší polovinu pořadí. „Brali bychom klidný střed. Na úvod ale máme těžký los. Jedeme k derby na Dynamo a pak hned na PTZ,“ uvedl člen výboru AFK Jiří Purnoch.

Vylepšovat devátou příčku budou bez svého kanonýra Patery Dolní Beřkovice.

Záchrana byla na jaře pro některé celky bojem do posledních minut. Své vědí především ve Vojkovicích, kde se mladého mužstva v létě ujal Pavel Heimrath nejstarší.

Nenamočit se do jarních záchranářských bojů touží také v Lobkovicích. „Cílem je střed tabulky. Klademe důraz na odchovance, a tak dostanou příležitost dorostenci,“ plánuje sekretář František Koliandr.

Své si na jaře i přes konečné sedmé místo užili na Čechii. Její předseda Petr Kostelníček prozradil, že ani po letní pauze není v otázce marodky všechno zcela ideální. „Žádné velké ambice nemáme, budeme rádi za střed tabulky. Nadále nám chybějí někteří hráči a finance příliš nových tváří nedovolily.“

S rolí nováčků jdou do boje týmy Cítova a Kostelce. Vítězný vstup ovšem může zažít pouze jeden z nich. Jejich vzájemný souboj je totiž jedním z taháků úvodního kola.

V SK Labský vyřešili uvolněný post trenéra angažováním Jiřího Folprechta. Doplnění téměř kompletního jarního kádru o Doubka či Jiřího Pajkrta posouvá udržení se v soutěži mezi reálné možnosti týmu.

Dívat se svým soupeřům na záda ale nechtějí ani na opačném konci okresu v Cítově. Předseda Sokola Oldřich Eder věří, že v silách mužstva opírajícího se o střelecké schopnosti Milana Patzenhauera je střed tabulky. „Zůstali ti, co u nás byli, a ještě jsme něco sehnali.“