„Do podzimní části jsme šli s cílem hrát lepší střed tabulky, abychom se vyhnuli bojům o záchranu a fotbalem bavili sebe i diváky. Splnit se nám to ale podařilo jen částečně," zrekapituloval podzim člen klubového výboru Václav Michovský s tím, že tým trápila především docházka hráčů k zápasům, ať už z rodinných či pracovních důvodů nebo vlivem zranění.

„Museli jsme proto zapojovat hráče z B-týmu nebo dorostence, kteří sice nezklamali, ale přechod do kategorie dospělých pro ně byl složitější a na výsledcích to bohužel bylo znát. Takže na jaře budeme muset přidat…," uvědomuje si Václav Michovský.

Na složení týmu pak měl podle Nelahozevských vliv také nezvykle brzký start soutěže s šestnácti účastníky. „Podle naší zkušenosti nebylo rozšíření nejšťastnějším řešením. Přebor je amatérská soutěž a jen málokdo je ochoten uzpůsobit svůj volný čas pouze fotbalu. Kvůli dřívějšímu začátku soutěže byli někteří naši hráči ještě na dovolené a v kompletní sestavě jsme se sešli až ve čtvrtém utkání."

Pohled do podzimní tabulky napovídá, že by se „tukaři" na jaře měli mít přece jen na pozoru. Bodově hůř na tom totiž jsou už jen sousední Chvatěruby (-5) a poslední Dolní Beřkovice (-8). „V jarní části bychom rádi častěji bodovali doma a snažili se přivézt i nějaký bodík z venku," doufá Václav Michovský, že se jeho barvy bojům o záchranu vyhnou.

Co se týká posil, uvědomují si na PTZ, že není moc kde brát. „Snažíme se jít cestou vlastních odchovanců. Máme celkem slušně fungující týmy žáků a dorostu, jejichž přechod mezi dospělé sice nebývá jednoduchý, ale nevzdáváme to a náš trenér Standa Dvořák se jim snaží dát slušnou šanci se prosadit," rozloučil se Václav Michovský.