Časté výpadky v kázni a vůbec v přístupu ke všem povinnostem byly tehdy hlavní příčinou, že tým soutěž smutně opustil.

Sen o návratu začal trenér Luboš Žídek ve 3. třídě zvolna naplňovat s nově tvořícím se mužstvem. To se dokázalo vyrovnat s dřívějšími nedostatky. I když dohmat do ztracené soutěže nebude mít zase tak rychlou reakci, začali si všichni hráči uvědomovat, že kopaná bude mít kvalitu, jakou si všichni sami vytvoří.

Zkušený kouč při tom ukázal, že jeho praktiky používané u žáků mohou docela dobře přinést úspěchy i u dospělých. Sokol začal odvážně. Botafogo zatížil čtyřmi góly, s čistou trojkou poslal domů i béčko Záryb.

Předseda Sokola Vladimír Němeček, který je i asistent trenéra obstarávající zároveň agendu sekretáře, dodává: „Mužstvo hraje s chutí. V kolektivu vládne pohoda a v odvetách se zatím dostáváme do formy, jakou si do budoucna přejeme. Ceníme si nerozhodných 1:1 s Mlékojedy, které disponují kvalitním, oproti loňsku změněným mužstvem. Potěšilo také vítězství v Kostelci, který už také okusil návrat do vyšší soutěže. Výhra nad Lotosem byla jaksi z povinnosti, ale to není neúcta k soupeři, i oni dokáží mnohdy potrápit. Dostáváme se do obrazu, který by nám mohl zajistit výrazný posun v tabulce až na místo nejžádanější. Ale nebudu předbíhat a nějaká překvapení ještě budou.“

Mužstvo opustil Marek, ale přišel hostující Šmejkal ze Štětí. Autor jedné branky proti Lotosu a universální fotbalista se ukázal být platnou posilou. „Dávnou snahou je ustavení dorostu, zatím někteří jedinci hostují porůznu v okolí. Snad se v budoucnu podaří tenhle malý dloužek vyrovnat. O mistrovské body v okresním přeboru hrají jen žáci,“ uzavírá pohled na dospělou i nejmenší kopanou Počapel Vladimír Němeček.

VĚROSLAV ŽIVNÝ