Libiš / Na jednom z nejslavnějších stadionů u nás si v sobotu zahrají fotbalisté Libiše.

Jarní část fotbalové divize zatím Sokolu velké radosti nepřináší, možnost odehrát vzájemný duel s rezervou Bohemians 1905 na hlavním stadionu ve Vršovicích je určitě jednou z mála. A kdyby ještě tým vybojoval nějaký ten bod potřebný k záchraně…

Nebude to ale vůbec jednoduché, ostatně jako žádný zápas s nevyzpytatelnými rezervami ligových celků. Takových jsou ve zbylých pěti kolech před týmem Jiřího Kabyla ještě tři. Vedle klokanů dále béčka Mostu a Teplic.

„Všechno jsou to poměrně kvalitní mužstva,“ tuší trenér, že vymotat se ze sestupové pasti bude úkolem téměř nadlidským. Po 25 odehraných kolech figuruje Libiš na sestupovém čtrnáctém místě. Na příčku zajišťující bezbečnou záchranu ztrácí tři body.

„Kdybychom se nezachránili, svět by se pro nás nezbořil. Máme tým založený na partě a bojovnosti. Samozřejmě se budeme rvát do posledního kola, ale bude to těžká práce,“ souhlasí Jiří Kabyl. V této souvislosti připomíná, že nejde dost dobře měřit v jedné soutěži hráče, kteří chodí do „normální“ práce, s těmi, pro něž je fotbal obživou.

V minulém kole se oběma celkům dařilo rozdílně. Zatímco Libiš ve středočeském derby nedosáhla na body proti Kladnu B (3:4), Bohemka odvezla v bitvě dvou pražských rivalů všechny tři ze hřiště silného Vltavína (0:2).

Sobotní zápas má výkop v 10.15 hodin a domácí klub slibuje otevření fanshopu i stánku s občerstvením.

Divize B, 26. kolo: Bohemians 1905 B (7. místo, 37 bod) – Libiš (14. místo, 27). Na podzim 0:2.