Dosavadní jarní výsledky svěřenců trenéra Přemysla Bičovského nepřipomínají podzimní jízdu ani náznakem. Po dvou domácích bezbrankových plichtách, mimo jiné i s Libiší, přišel pětigólový výprask na Motorletu, který Brozanům připomněl právě podzimní duel v Neratovicích.

Podle manažera Jána Kudličky šlo přitom o herně asi nejlepší jarní výkon. Neproměněné příležitosti ale prodloužily jarní střelecké tápání lídra na tři kola. „Bez gólu se zkrátka vyhrávat nedá," připomínal pak Kudlička.

Na jarní stoprocentní zisk ale čekají i Neratovičtí, kteří mu byli jednoznačně nejblíže v minulém domácím utkání s LoKo Chomutov. Soupeře ze spodku tabulky ale i přes velké šance nedorazili druhým gólem, a po vyrovnání v závěru se museli spokojit s penaltovou výhrou za dva body.

Trenéra Jiřího Kafku ztráta vítězství v závěrečných minutách utkání, na kterém on sám chyběl kvůli zájezdu do USA, pochopitelně mrzela. „Nevím, jestli má někdo v tuto chvíli na jaře horší bilanci, i Brozany mají víc bodů. Každopádně se v utkání chceme zlepšit a bodovat. Uvidíme, na co to bude stačit," uvedl po svém návratu s tím, že „formu" příštího soupeře neřeší.

Zároveň se neobává tréninkového výpadku mužstva po dobu své nepřítomnosti. „Po této stránce by mělo být vše v pořádku. Petr Stanislav vedl tréninkové jednotky a společnými silami s Vaškem Marhanem i zápas," dodal. V souvislosti s absencí přiznal, že čekat za oceánem jen na výsledek utkání pro něj bylo hodně nezvyklé. Vždyť při utkání svého týmu naposledy chyběl před mnoha lety v okresním přeboru, tehdy kvůli aktivní kariéře sudího.

Bez sportu ovšem nezůstal ani v New Yorku. Vedle návštěvy známých i méně známých míst stihl i čtyři utkání NBA, dvě NHL a jeden fotbalový mač. Jak tvrdý bude návrat do neratovické reality, ukáže zítřejší zápas…

Venkovní výjezd čeká také na jaře neporaženou Libiš, která okusí hned po Brozanech sílu Motorletu na jeho domácí umělé trávě. „Slyšel jsem na ně samou chválu, výsledek 5:0 proti Brozanům hovoří za vše. My bychom chtěli zítra bodovat, nejlépe za tři body, to chceme vždy…," nechal se před utkání slyšet trenér Sokola Jiří Kabyl utkání se hraje dnes od 15 hodin.