Zkušenější Pražané se sice čtvrt hodiny před koncem ujali vedení brankou Maška, ale pět minut nato jarní posila Ovčár obránce Svoboda srovnala po sérii rohů na konečných 1:1.

Ovčárský trenér neměl pro zdravotní problémy k dispozici útočníky Hašlera (nakopnuté koleno) s Hykou (problémy s achilovkou). Utkání mělo od začátku dobré tempo a rychlé akce se střídaly na obou stranách.

Do první šance se dostali ve 14. minutě domácí. Po rychlé výměně přihrávek se ocitl ve výborné pozici Róth, ale jeho placírka skončila nad břevnem.

O tři minuty později musel zasahovat Straka po pěkné střele Bodečka. Viktorka sice měla po většinu poločasu více ze hry, ale převaha končila u šestnáctky domácích.

Šance přišly až v závěru první půle. Nejprve brankář Vaclík vyrážel nebezpečný projektil Šmidrkala a o minutu později musel opět zasahovat po střele Maršnera. Z protiútoku se v malém vápně dobře orientoval Markovič a jeho zadovce chyběly jen centimetry.

Po přestávce se hra vyrovnala a domácí mohli jít po deseti minutách do vedení. Šmidrkal vybojoval ve středu hřiště míč a poslal Cigánka do jasné šance. Jeho prudká střela z deseti metrů ale skončila nad brankou Viktorky. Hosté odpověděli v 55. minutě stejnou akcí a Procházka napodobil domácího Cigánka.

V závěrečné dvacetiminutovce si hosté vynutili tlak a po závaru v malém vápně Ovčár se dostal k odraženému míči Mašek a z otočky překonal vystřídavšího brankáře Malinu – 0:1.

Z vedení se Viktorka dlouho neradovala. Ovčárští si vynutili několik rohových kopů a po ideální přihrávce Studeného uklidil míč k levé tyči Svoboda – 1:1.

V poslední minutě mohl Róth strhnout vítězství na stranu Ovčár. Hostující obrana jen na chvíli zaváhala a hbitý útočník šel sám na brankáře. Jeho klička brankáři ale byla příliš dlouhá a míč skončil jen na boční síti.

Poslední utkání na umělce v Mělníku odehrají Ovčárští ve středu od 18 hodin s divizním Meteorem Praha. V sobotu 5. března Sokol nastoupí k závěrečnému přípravnému utkání na hřišti divizního Benešova.

Ovčáry – Viktoria Žižkov 1:1 (0:0)
Branky: 79. Svoboda – 75. Mašek. Diváci: 80. Rozhodčí: Benák. Ovčáry: Straka – Chalupa, Ondrák, Studený, Bayer (46. Matějček) – Šmidrkal, Martínek (46. Cigánek), Mareš, Maršner – M. Müller (70. Svoboda), Róth. Viktoria Žižkov: Vaclík – Zawada, Bodeček, Kropík, Šťastný – Slodowy, Súkeník (72. Novotný), Procházka (80. Brabec), Čermák (68. Dočekal) – Kalod (46. Mašek), Markovič (60. Bořil).

Očima trenérů

Pavel Janeček (Ovčáry): „Dnes se nám podařilo po celé utkání eliminovat středovou řadu soupeře a držet ho co nejdále od naší šestnáctky. Škoda, že jsme nepotrestali brankou alespoň jednu z několika chyb soupeře. Na druhou stranu jsem rád, že i za nepříznivého stavu jsme utkání dokázali zremizovat. Na rozdíl od Viktorky máme ještě dva týdny na to doladit formu a připravit se na první mistrovské utkání v ČFL. Zranění hráči se pomalu vracejí do tréninkového procesu a tak doufám, že budeme do zahájení jarní části kompletní.“

Martin Pulpit (Viktoria Žižkov): „Šlo o klasické poslední utkání před začátkem soutěže. Škoda, že pro zdravotní problémy nebyli k dispozici Mójta a Houžvička. Zbývá nám ještě týden na vyladění formy. Základní sestava na první mistrovské utkání se bude řešit během příštího týdne. Je tam ještě dost věcí, které rozhodnou. Dnes mě opět mrzí branka po rohovém kopu. To se nám bohužel neustále opakuje."