Jak se vám podle vašeho mínění daří na ledě?
Myslím, že patřím mezi průměrné hráče. Gólově se jako obránce sice moc neprosazuju, ale na to máme především údernější první lajnu, kde jsou spíše techničtější hráči. My ve druhé pětce si odvádíme svou práci.

Obránci bývají kvůli většímu důrazu častěji vylučováni. Jak je to u vás?
Nebývám často trestán, za celou sezonu nasbírám okolo deseti trestných minut. Myslím, že to je na pozici obránce dobrá bilance.

Čeho byste chtěl dosáhnout s hokejovým Mělníkem?
Myslím, že nejvyšší krajská soutěž Mělníku sluší. Druhá liga je finančně i hráčsky úplně někde jinde. Také časové vytížení je nesrovnatelně větší. Hraje se systémem středa – neděle, což obnáší pro hráče časté uvolňování z práce, což v dnešní době ne každý zaměstnavatel akceptuje. Hlavně si myslím, že je dobré, když v mužstvu našli místo převážně mělničtí odchovanci. Pokud by Mělník chtěl hrát druhou ligu, „odpad" mladých kluků by byl rozhodně větší. Hledali by pak uplatnění v okresní odborářské lize, což by byla škoda.

Patříte k „obojživelníkům", kteří střídají v roce hokej i fotbal. Jak dlouho tuto praxi provozujete?
Odmalička. S oběma sporty jsem začínal v Mělníku. V době, kdy tu hokej začal živořit, jsem přešel do Neratovic, ale nakonec jsem vrátil zpátky na Mělník. Po fotbalových začátcích v Mělníku jsem spolu s většinou spoluhráčů a trenérem Goldsteinem přešel do Byšic, kde hraju dosud a cítím se tam jako doma.

Jak ovlivňuje hokej vaše fotbalové působení ve Vitaně?
Osobně dávám přednost hokeji, takže fotbal pro mě na podzim neexistuje. Dřív jsem zkoušel hrát i v tomto období oba sporty, ale bylo to na úkor kvality. Proto jsem se rozhodl, že podzimní část s fotbalem vynechám a budu se mu věnovat až na jaře, kdy na něj mám čas. V srpnu pak vždy dostane přednost hokej.

Co říkáte na současnou situaci ve fotbalových Byšicích?
Myslím si, že teď je trochu útlum. Nevím, čím je způsobený. Bude to asi souhrn několika věcí. Absenci Jardy Kmocha nevidím jako nejpodstatnější problém, i bez něj jsme dříve hráli dobře. Současný kádr má na to takového hráče nahradit.

Myslíte si, že do budoucna se začne v Byšicích blýskat na ještě lepší časy?
Podle mého názoru je to podobné jako s mělnickým hokejem. I. B třída je pro Vitanu se stávajícími podmínkami a hráčskou základnou asi maximem a rozhodně Byšicím sluší. Byla by velká škoda, kdyby se sestoupilo do okresu. Byl to určitě krok zpátky.

Zatím si však rozhodně nemusíte připouštět černé myšlenky. Tým se pohybuje uprostřed tabulky a má i charismatic­kého kouče…
Tomáš Pšenička rozhodně odvádí dobrou práci. Má sice svůj svérázný přístup, pro něj neexistuje vůbec nic jiného než fotbal. Trenér by asi měl být trochu fotbalový „blázen", což právě on svým způsobem rozhodně je.

Jakub Novák Očima trenérů

Rostislav Příhonský, HC Junior: „Jakub patří do základního kádru. V obraně většinou hraje ve dvojici s Tomášem Fialou, tedy starším a zkušenějším hráčem, při hře si vyhoví. Myslím, že letos měl svou nejúspěšnější sezonu, kdy dal během listopadu i několik gólů. Není tolik vylučovaný, což souvisí s jeho postavou, umí si zjednat pořádek a těžko se přes něj přechází. Má jako asi všichni na této úrovni i nějaké nedostatky. Kvůli fotbalu a školním povinnostem občas mívá výpadky v docházce."

Tomáš Pšenička, Vitana Byšice: „Kuba je poctivý a svědomitý hráč. Pro tým je velkým přínosem. I když je součástí útočné vozby, tak moc gólů nedává. Je silovým typem a je vidět, že má hokejovou průpravu. Jeho souboje bývají často na hraně, i když s čistým úmyslem. Osobně se mi takový styl líbí, i když je tam nebezpečí karet. Na podzim, když nebyl, tak hodně chyběl. Jeho důraz a aktivita zvedá mužstvu sebevědomí. To, že dává přednost hokeji, je v pořádku. Chce dělat jeden sport a pořádně. Pak se stejně poctivě a svědomitě vrhá na fotbal."

KAREL HORŇÁK