Mělník - Další porážku z kategorie zbytečných musela v sobotním utkání I. A třídy strávit mělnická Pšovka.

Přitom první poločas se pro domácí vyvíjel více než příznivě. Hosté začali sice aktivněji, ale domácí branku v prvním poločase prakticky neohrozili. Naopak, nenápadné akce domácích, byli mnohem nebezpečnější.

Už v 11. minutě dopřála hostující obrana L. Krejčíkovi dost času, aby si na velkém vápně připravil míč ke střelbě a levačkou do protipohybu brankáře otevřel skóre.

Ve 25. minutě si na roh Bárty naskočil nikým neatakovaný Šesták a hlavou udeřil podruhé.

Zlom nastal osm minut před půlí. Po odpískaném nedovoleném zákroku Kettnera faulující hráč nemístně protestoval a uviděl červenou kartu. V závěru poločasu ještě po centru Bárty mířil Libor Tomášek placírkou těsně nad břevno.

Vstup do druhé půle domácím vůbec nevyšel. Pohyblivý Obermajer během sedmi minut dosáhl hattricku a obrátil výsledek utkání.

Domácím se ještě podařilo vyrovnat Jiskrou, ale to bylo z jejich strany vše. Osm minut před koncem využil hostující kapitán Marko další díru v domácí obraně a definitivně strhnul vítězství na stranu hostů.

Takhle hrát nemůžeme…

„Takhle hrát I. A třídu prostě nemůžeme,“ zněla první slova hrajícího trenéra fotbalistů Pšovky Libora Tomáška po sobotní porážce s týmem Hvozdnice 3:4. Měl na mysli zbytečné vyloučení v době, kdy domácí vedli o dvě branky, a pak také nezachycený úvod druhého poločasu, kdy hostující Obermajer za sedm minut třikrát udeřil.

„Ještěže jsme si o přestávce říkali, že musíme vydržet úvodních dvacet minut. Výsledek? Během deseti minut třikrát inkasujeme. A stačil na to jediný hráč, kterému dala obrana dost prostoru. Když už neporazíme, ke vší úctě k jejím hráčům, ani tak slabé mužstvo jakým Hvozdnice v sobotu byla, tak to už je opravdu smutné.“ Pšovku v nejbližších kolech čekají dva zápasy venku proti silným soupeřům. „Nemáme co ztratit, můžeme jen překvapit. Potřebujeme hlavně vyhrávat doma,“ dodal zklamaně Libor Tomášek.

Pšovka – Hvozdnice 3:4 (2:0)

Branky: 11. L. Krejčík, 26. Šesták, 59. Jiskra – 50., 56. a 57. Obermajer, 82. Marko. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 4:1. ČK: 37. Kettner (Pš.). Diváci: 100. Pšovka: Staněk – M. Krejčík – Žižka, Kettner, Šesták – Cífka, Tomášek, Bárta, Vernek – L. Krejčík (72. Pražák), Jiskra (82. Hanuš).