Všestudy podlehly doma Dolních Beřkovicím a jejich vzájemný zápas se navíc počítá i do Českého poháru. Ve čtyřiadvacátém kole Okresního přeboru Mělnicka rozhodčí udělili téměř tři desítky žlutých karet a jen jednu červenou. Nejvícekrát sahal do kapes sudí v utkání v Horních Počaplech, kde udělil devět žlutých a právě jedinou červenou.

TIŠICE – HOŘÍN 4:1

Radek Zámečník (Tišice): „První poločas nebyl z naší strany optimální, ve vedru nám chyběl pohyb a neproměnili jsme několik šancí. Ve druhém přišlo zlepšení a tak jsme si mohli dovolit prostřídat i naše nejstarší zálohy. Hosté společně s rozhodčími výrazně přispěli ke kvalitě zápasu."

Jiří Kaiser (Hořín): „První půle ještě vypadala dle našich představ. Hrál se rychlý fotbal se snahou soupeře přehrát kombinacemi. Bohužel ve druhé půli jsme dostali laciný gól, který změnil poměr na hřišti. I přes inkasovanou branku jsme chtěli stále produkovat fotbal a přispět ke kvalitnímu utkání. Šance, které jsme si vypracovali jsme neproměnili a domácí ano. To činí rozdíl mezi námi a domácími v tomto zápase. Jsme na štíru s koncovkou a tím pádem nesbíráme body tak jak bychom chtěli. Věřím, že se vše v dobré obrátí. Domácí prokázali svou třídu a není divu, že vedou okresní přebor."

VELTRUSY – VEHLOVICE 5:1

Michal Podskalský (Veltrusy): „Nepodali jsme žádný super výkon. U nás se střídaly světlé a špatné okamžiky, ale na hosty to stačilo. Mohli jsme vyhrát i větším rozdílem. Hosté měli akorát jednu šanci, kterou proměnili."

Pavel Kroužecký (Vehlovice): „Jelikož se nám Veltrusy přibližují, bylo potřeba v tomto zápase uhrát nějaké body. Hned od první minuty byli domácí lepší a naše snaha končila před vápnem domácích. Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny v sestavě, ale obraz hry se nezměnil, i když jsme měli výhodu hry po větru. Výhra domácích je zasloužená, protože s hrou, kterou v posledních zápasech hrajeme, se nedá vyhrávat."

MŠENO – OBŘÍSTVÍ 3:2

Jiří Guttenberg (Mšeno): „Počítali jsme opět ztráty. Začátek zápasu se nám ale vydařil skvěle. Už ve třetí minutě jsme vedli. To bylo z naší strany na delší dobu bohužel vše. Hosté vycítili naši laxnost a začali nás přehrávat. Moc k tomu nepotřebovali, stačilo jim běhat. O přestávce jsem se snažil kluky přesvědčit o tom, že pokud zvýšíme pohyb a nasazení, můžeme v tomto zápase uspět. Sice jsme ve druhé půli byli více na polovině soupeře, ale byl to takový jalový tlak, který vedl jen k náznakům šancí. S dnešním výkonem nemohu být spokojen, protože tohle jsme zkrátka nebyli my. Naše hra byla příliš pomalá, statická, chyběl pohyb hráčů bez míče, nasazení, důraz. Jenže bereme tři body a to je důležité. Je lepší vyhrát po špatném výkonu, než prohrát po dobrém. Věřím, že kluci poznali, že to bez pohybu nejde a v dalším zápase už budeme zase hrát svoji hru. Musím objektivně přiznat, že hosté si dnes prohrát nezasloužili."

Libor Tichota (Obříství): „Individuálními chybami jsme domácím darovali tři body. Kéž by někdy někdo nám ulehčil takhle zápas. Kluci přijeli do Mšena nažhavení, že konečně i venku předvedou výkon, kterým se prezentují v domácích zápasech. Je asi pravda, že z hlediska bojovnosti a taktiky odehráli nejlepší venkovní zápas jara, ale individuální chyby nás porazily. Ukázalo se ale, že i venku bychom mohli bodovat a věřím, že se to klukům v následujících důležitých zápasech podaří."

VŠESTUDY – D. BEŘKOVICE 2:3

Ivo Lorenc (Všestudy): „Zápas nám ukázal, že musíme dát nosy zase dolů. Soupeř přijel s taktikou bránit a čekat na brejk. Bohužel dva v první půlce proměnil. Po rozhovoru v kabině se nám podařilo bleskově vyrovnat a šance k tomu byla. Bohužel jeden útok soupeře a naše nedůslednost znamenala naši porážku na domácím trávníku. Teď se musíme připravit na těžký zápas ve Velkém Borku."

H. POČAPLY – DOLANY 4:2

Martin Plicka (Horní Počaply): „Byl to vyrovnaný zápas. Hosté se brzy ujali vedení, ale ještě do poločasu jsme stihli skóre otočit. Ve druhém poločase nás podržel brankář Šmejkal, který vychytal minimálně tři tutovky hostů, kdy šel útočník sám na brankáře."

PŠOVKA B – V. BOREK 1:2

Miroslav Vlk (Velký Borek): „Byl to výborný souboj dvou mužstev v popředí tabulky. Nám se podařil vstup do utkání, když Paloušek hned v první minutě skóroval. V prvním poločase jsme nevyužili ještě další šance ke zvýšení náskoku. Ve druhé půli se nám už tolik nedařilo, i když jsme ještě zvýšili. Pak jsme začali bránit a domácí toho využili. Snížili po nejhezčí akci v utkání Gabčem, který obešel čtyři naše hráče. Měli jsme i štěstí, když při dalších šancích nastřelil našeho obránce. Jsem spokojený s výhrou, i když na konci jsme se o výsledek strachovali. Bylo to i tím, že se nám zranili dva obránci. Soupeř měl výškovou i tělesnou převahu."