Praha / Jestliže v minulém kole odehráli starší žáci Neratovic doma jeden z nejlepších zápasů v žákovské fotbalové lize, tak tentokrát na Slavii šlo o výkon nejhorší (9:0).

„Zápas je jednoznačně doposud naším nejhorším vystoupením v nejvyšší žákovské soutěži, kde jsme dokázali odehrát několik herně velice povedených zápasů, i když výsledek kolikrát neodpovídal našemu slušnému výkonu,“ uvedl trenér Pavel Stuchlý.

Podle jeho slov tentokrát výsledek hře naprosto odpovídá. „Psychika je i v žákovském věku velice důležitý faktor. Naši hráči prohrávali už před zápasem, dolehlo na ně prostředí velkého klubu a soupeřovy červenobílé dresy. Herně jsme zápas vůbec nezvládli a kupodivu nejvíce někteří hráči staršího ročníku. Ve většině soubojů jsme byli pozdě, soupeř měl na vše příliš mnoho času a my jsme místy působili v roli statistů při pěkných slavistických kombinacích, tudíž jsme Slavii vysoké vítězství a pro nás ponižující porážku darovali.“

Slavie je na druhém místě tabulky a má zcela jiný výběr hráčů než Neratovice, to ale podle trenéra Stuchlého rozhodně není omluvou pro špatný výkon. Na velice dobré hře vítězů se podíleli svým povedeným vystoupením i neratovičtí odchovanci Radek Synek a Jakub Zámečník, kteří do pražského klubu odešli v průběhu podzimu.

„Ne všichni naši hráči hráli špatně. Velmi slušný výkon podal i přes obdržené góly brankář Prejsa a hráči Mihalik a Šonský, po vystřídání několika zkušených hráči mladšího ročníku, i oni zahráli na svůj věk relativně slušně,“ dodal kouč s tím, že nezbývá než na zápas rychle zapomenout, poučit se a navázat na celkem slušně odehrané první dvě jarní kola s Mladou Boleslaví a Mostem. V sobotu tým zavítá opět na půdu soupeře. V Plzni se pokusí napravit reputaci alespoň dobře odvedeným výkonem.

Neratovice: Prejsa – Lelek (50. Brož), Mihalik, Šonský, Kostelníček – Vála (35. Dzimko), Lemarie, Nguyen (45. Kepšta), Kettner – Šimandl, Vilda (35. Klobása).