Bývalý hráč Řepína Jaroslav Veselý, který se v neděli přišel podívat na utkání svého někdejšího klubu s Vysokou (0:1), odcházel s pořádně naditou peněženkou. V poločasové divácké soutěži totiž na rozdíl od zbylých dvou aktérů suverénně trefil všechny tři otvory v bráně, za což zinkasoval 3500 korun. To už se vyplatí jít na fotbal…

Letošní novinka, do níž se o přestávce jednoho vybraného utkání skupiny v každém kole, mohou zapojit diváci, tentokrát zavítala podruhé během podzimu na Mělnicku, konkrétně na kokořínské derby mezi Řepínem a Vysokou. Už před utkáním a během prvního poločasu rozdávali pořadatelé očíslované kupony. Se začátkem přestávky se ústřižky z nich ocitly v losovacím osudí, aby určily trojici šťastlivců, kteří si v soutěži nazvané „Fajn trefa" zkusí své střelecké schopnosti.

Štěstěna přála Ladislavu Wernerovi staršímu, otci řepínského trenéra, Petru Jandovi ze Všetat a Jaroslavu Veselému z Horního Slivna.

Domácímu Wernerovi se žádným ze tří míčů nepodařilo prostřelit jeden ze tří otvorů ve fotbalové brance, Petr Janda byl úspěšný za „litr". „To víte, že jsem měl zálusk na větší částku, ale jsem dřevák," bral to se svým typickým úsměvem bývalý hráč Řepína, který se s aktivní kariérou rozloučil před pár lety kvůli problémům se zády doma ve Všetatech. „Určitě se to dalo trefit, ale dlouho jsem nekopal do míče."

„Vítr v peněžence" sponzora ovšem nakonec udělal Jaroslav Veselý, který řepínský trávník rovněž pamatuje z doby, kdy tu působil jako hráč. Svými pokusy dostal všechny tři míče postupně do všech otvorů, které byly k dispozici. „Ještě předloni jsem tu hrál za místní béčko, tak jsem byl zvědavý, jak dopadne dnešní derby," svěřil se s motivací, která ho přivedla do publika.

A zatímco jindy po návštěvě fotbalového utkání počítá spíše útratu, tentokrát zůstal hodně v plusu. „Nyní jsem poprvé v životě dostal zaplaceno já. Myslím, že jsem dnes uspěl proto, že jsem mohl uplatnit dobrou kopací techniku ještě ze zápasů v I. B třídě," připomněl dnes dvaapadesátiletý plejer svou kariéru především v barvách Kropáčovy Vrutice, kde stále ještě kope za béčko. Diváckou soutěž rozhodně považuje za zajímavé zpestření.

Alespoň někteří příznivci řepínských barev tak odcházeli z utkání, po kterém přibyla na konto domácího klubu už třetí podzimní porážka, zvesela…

KAREL HORŇÁK