„Tato sezona nám vůbec nevychází podle představ, jaké jsem měl před startem ligy,“ přiznal trenér U-devatenáctky Pavel Šuba mladší po sobotním domácím turnaji v Neratovicích.

Kde je problém? „Před zahájením nám vypadla pětice hráčů, kteří byli dříve v základní sestavě,“ přidal jednu z možných příčin zatím záporné bilance tří výher a čtyřech porážek.

Další je podle všeho i dlouhá pauza způsobená zrušením minulé sezony. „Popravdě jsem byl na začátku zděšen, jak moc je zrušená sezona na hráčích znát,“ vrátil se Pavel Šuba mladší do začátku října, kdy s týmem začal s tréninky.

Po dvou a půl měsících má syn manažera klubu už přece jen důvod k většímu optimismu. „Na hráčích je vidět posun. Téměř všichni hráči U-19 a pět hráčů z U-17 se už zapojili do zápasů B-týmu, který hraje divizi. Získávají tam potřebnou herní praxi a zkušenosti, což je pro mladé ideální, aby mohli dál růst,“ řekl.

I když tým má ještě oproti většině soupeřů zápas k dobru, před novoročním programem už nejsou jeho vyhlídky na kvalifikaci do závěrečného turnaje o medaile příliš světlé.

„Zlomem byla prohra s Chomutovem. Dostat se do top čtveřice bude vzhledem ke kvalitě soupeřů nad námi už téměř nemožné,“ uvědomuje si Pavel Šuba, jehož tým si ze tří turnajů odnesl vždy po jedné porážce a výhře a v dalším hrál pouze s už zmíněným Chomutovem.

„Je to velká škoda, že už se budeme horko těžko prát o první čtveřici, ale sezonu se budeme snažit dohrát s co nejlepšími výsledky a solidním futsalem,“ burcuje šestadvacetiletý Pavel Šuba.

Mládeži předává zkušenosti nabyté dříve i v ligovém áčku druhou sezonu, první u devatenáctky. Tu trénuje společně s divizním béčkem, za které i sám nastupuje. Na rozdíl od mladšího výběru, který mají pod palcem hned tři áčkaři, vede tréninky sám. Během turnajů pak mívá k ruce svého otce, v jehož šlépějích tak úspěšně pokračuje…