Nedlouho po skončení podzimní části ve třetí třídě je výbor TJ odvolal z funkcí trenéra, respektive vedoucího mužstva. Sokol prahnoucí po návratu mezi okresní elitu ztrácí v poločase soutěže na vedoucí Dynamo šest bodů.

„Výbor došel k názoru, že v současné době nemá smysl nadále pokračovat v práci, kterou trenér i vedoucí týmu začali. Odvolání není způsobeno špatnou prací obou pánů, i proto jsme se rozešli jako slušní lidé a poděkovali si za spolupráci,“ píše se mimo jiné na oficiálních stránkách klubu s tím, že se výbor v nejbližších dnech rozhodne, jak situaci řešit.

Jak přiznal předseda klubu Richard Brejša, odvoláním obou pánů problémy Sokola nezmizely, naopak.

„Znovu budeme muset řešit, co a jak dál. Největší problém je uvnitř A mužstva,“ podělil se ve svém prohlášení o názor předseda a svá slova vysvětlil: „Hráči delší dobu volali po kvalitním trenérovi. Trenér Grabmüller je kvalitní, zkušený a dokáže si prosadit svou. Sami zkušení hráči potvrdili, že tak kvalitní tréninky v Nové Vsi dlouho nezažili. A ejhle, vydrželo to měsíc, možná dva. Realita konce září a října byla taková, že se přestalo trénovat, výmluv bylo čím dál víc, přišly první porážky, ztracené body a hádky.“

Vrcholem prý bylo utkání v Sazené, kde Sokol připravili o body vlastní hráči. „V tu chvíli jsem věděl, že to takhle dál nesnesu a rozloučím se. Samozřejmě, že čas vše trochu otupil, já jsem si to se všemi vyříkal a tu káru potáhneme dál. Nyní jsme v situaci, kdy jsme na to sami Novovesáci bez kohokoliv zvenku Každý hráč se rozhodne, zda bude pokračovat, nebo zkusí štěstí jinde. Nikoho nebudeme přemlouvat, i když mě osobně bude mrzet, pokud z týmu někdo odejde. Pokud dokážeme navzájem podpořit jeden druhého, potom znovu najdeme radost a potěšení z každého tréninku i zápasu, byť jen ve III. třídě. Copak je v našich podmínkách důležité, o jakou soutěž jde? Chyb se dopouští každý a ani já, ani výbor se nezříkáme zodpovědnosti za ně, ale vše bylo provedeno v dobrém úmyslu pro chod klubu,“ prohlásil Richard Brejša.